Witam. Od 5 lat jestem z chłopakiem lecz on w ogóle nie myśli o naszej wspólnej przyszłości, na stud

4 odpowiedzi
Witam. Od 5 lat jestem z chłopakiem lecz on w ogóle nie myśli o naszej wspólnej przyszłości, na studia chce iść do innego miasta gdy proponowałam mu żebyśmy poszli razem to się denerwował i odmówił mi, Idzie tam gdzie mieszka jego dobry kolega, który namawia go stale na mnie żeby mnie zostawił.. Jest mi bardzo przykro
Dzień dobry,
widocznie to nie jest chłopak na poważne
plany.
Zawody miłosne zawsze
bolą ale także pozwalają wyciągać wnioski.Chyba Wasze cele życiowe się rozmijają.
Rozumiem że cierpisz.Jeśli nie masz z kim o tym porozmawiać poszukaj konsultacji z psychologiem.
Powodzenia.
Bogna Gadomska Karwacka

Dzień dobry, po treści posta widzę, że emocjonalnie sytuacja jest dla Ciebie trudna. Podejmowane z chłopakiem rozmowy wywołują w nim złość i zdenerwowanie. Zastanów się na ile ta relacja daje Ci poczucie satysfakcji i zrozumienia. Może warto wziąć kartkę i wypisać co jest dobrego, a co źródłem twojego cierpienia. Próba zmiany drugiego człowieka bywa czasem drogą donikąd. Mamy przede wszystkim wpływ na siebie i nasze wybory. Może warto omówić to z psychologiem. Życzę dużo siły i mądrych wyborów. Pozdrawiam
Droga Autorko. Prawdopodobnie Twój obecny partner nie jest gotowy na poważniejszą relację. Rozumiem, że jego zachowanie i postępowanie względem Ciebie powodują naprawdę ogromną ilość uczuć i emocji. Naturalną jest potrzeba dalszego rozwijania relacji i budowania wspólnej przyszłości, szczególnie gdy związek trwa tak długo. Pięć lat to czas w którym mieliście szansę poznać się od wielu stron, przejść przez parę kryzysów czy też nauczyć się ze sobą rozmawiać w niepowtarzalnym języku tworzonym przez każdą parę. Z Twojego opisu wynika jednak, że partner bardzo mocno ufa swojemu przyjacielowi który nie jest przychylny Waszej relacji. Warto zastanowić się jaki ma to wpływ na Was i na Wasz związek. Pomyśl także o tym czego Ty chcesz od związku tak ogólnie. To ważne aby wiedzieć jaka przyszłość jest dla Ciebie istotna i czego pragniesz. Możliwe, że początki Twojej relacji z chłopakiem budowane były na podobnych wartościach i fundamentach jednak z czasem mogliście się rozminąć. To również może jakoś tłumaczyć ten dystans i niechęć partnera do dalszego budowania relacji z Tobą. Warto jest porozmawiać z nim na ten temat, ustalić czego oczekujecie i czy Wasza relacja jest tym co w tym momencie jest zgodne z Wami. Na pewno nie jest to łatwe i może powodować różne emocje ale warto sprawdzić w jakim kierunku to wszystko idzie. Życzę Ci rozwiązania tej sytuacji i jak najwięcej dobra w życiu!
Dzień dobry,
Rozumiem, że sytuacja jest dla Ciebie trudna, ponieważ wiązałaś z chłopakiem długofalowe plany. Słyszę też, że wybieracie się na studia i jesteście razem od 5 lat. Zastanawiam się w jakim jesteście wieku i czy jest to Twoja pierwsza poważniejsza relacja. Możliwe, że Twój chlopak ma inne potrzeby niż ty. Warto poruszyć z nim ten temat i powiedzieć o tym czego oczekujesz. Jeśli wasze plany, oczekiwania i potrzeby się rozmijają to relacja na dłuższą metę będzie sprawiała ból i cierpienie. Spróbuj o tym porozmawiać z zaufaną osobą. Przeanalizuj co sprawia, że chciałabyś kontynuować relacje, a co sprawia, że chcesz ja zakończyć. Jeśli potrzebujesz wsparcia warto zapisać się do psychologa i wspólnie porozmawiać o tym co się u Ciebie dzieje. Jeśli podejmiesz decyzję o rozstaniu po 5 letnim związku warto mieć na kim się wesprzeć. Życzę Ci podjęcia dobrej i satysfakcjonującej Ciebie decyzju.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.