Witam od 3 lat mam problem z bólem pod lewym żebrem.Robiłem różne badania i byłem u różnych lekarzy.

2 odpowiedzi
Witam od 3 lat mam problem z bólem pod lewym żebrem.Robiłem różne badania i byłem u różnych lekarzy.Gastroskopia też nic nie wyjaśniła oprócz wykrytej bakterii.Test ureazowy H.pylori/++/ Dodatni.Rozpoznanie histopatologiczne: Fragmenty błony śluzowej żołądka bez istotnych zmian morfologicznych.Zapalenie(-),Aktywność(-),Metaplazja jelitowa(-),Zanik(-),Dysplazja(-),Trzy fragmenty tkankowe średnicy po 0,3 cm. Brałem przez rok czasu Controloc 40 ale ból nie minął.Usg jamy brzusznej w normie.Nie mam pojęcia co dalej proszę o poradę. Dziękuje Piotr
Witam
Gastroskopia wyjaśniła wiele. Każdą infekcję H.Pylori należy leczyć, najlepiej kuracją czterolekową z bizmutem.
Przyczyną Pana dolegliwości jest najpewniej dyspepsja czynnościowa, gdzie również zalecana jest eradykacja H.pylori. Dyspepsja czynnościowa ma złożony mechanizm patofizjologiczny, stąd potrzeba przyjmowania leków z różnych grup. Proszę też pomyśleć o kolonoskopii. Wskazana konsultacja z gastroenterologiem.

Nie wiem w jakim jest Pan wieku, ale wykonanie kolonoskopii może być zasadne. Należy rozważyć także inną, niż gastrologiczna przyczynę, dolegliwości np. rodzaj pracy, bóle mięśniowe związane wymuszoną pozycją ( praca siedząca, nierównomierne obciążenie statyczne, długotrwała wymuszona pozycja ciała, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa głównie odcinka piersiowego, przebyte urazy kl.piersiowej,żeber itp.) Należy wykonać USG jamy brzusznej z oceną śledziony i nerki.