Witam, Od 2 miesięcy biorę Depratal (w dawce 75 mg od 3 tygodni) w celu leczenia fibromialgii i - p

Witam, Od 2 miesięcy biorę Depratal (w dawce 75 mg od 3 tygodni) w celu leczenia fibromialgii i - przy okazji - mam nadzieję na zmniejszenie niepokoju i lekkiej depresji. Niestety kompletnie póki co nie zadziałał na najważniejsze - czyli ból mięśni i brak energii. W poniedziałek dostałam dodatkowo Anafranil 25mg. Lekarz zalecił brać 25mg rano i 25 mg wieczorem (a później 25mg rano i 50mg wieczorem). Powiedział, że jak chcę mogę brać na początku mniejszą dawkę. Zaczęłam od 12,5 mg rano i 25mg wieczorem. To dopiero dwa dni, ale dziś rano wstałam bardzo opuchnięta. Czy możliwe, że Anafranil powoduje zatrzymywanie wody (pierścionek jest za mały, a oczy podpuchnięte, czuje się obrzmiała)? I czy to jest skutek uboczny, który przejdzie za kilka dni? Czy będzie się utrzymywał, albo nawet zwiększał? Wiele osób narzeka na "tycie" po tym leku nawet kilkanaście kg i zaczęłam się zastanawiać, czy to właśnie o tę retencję wody chodzi... I że ona się tylko może pogorszyć? Dodatkowo chciałam zapytać, bo lekarz nie powiedział. Czy mogę jednorazowo rano łykać Anafranil plus Depratal, czy powinnam odczekać jakiś czas pomiędzy nimi? Pozdrawiam i dziękuję.

1 odpowiedź


Anafranilu raczej nie powinno łączyć się z Depratalem, może powodować zatrzymanie wody w organiźmie, ale niekoniecznie jest to trwały efekt uboczny.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.