Witam. Obecnie mam stwierdzone zaburzenia obsesyjno kompulsyjne z zaburzeniami lekowymi I natretne m

1 odpowiedzi
Witam. Obecnie mam stwierdzone zaburzenia obsesyjno kompulsyjne z zaburzeniami lekowymi I natretne mysli. Ogólnie dużo już myśli przerabialam ,pedofilia, że zrobię coś głupiego lub powiem,zrobić krzywdę dziecku itp. Ale teraz nachodza mnie takie myśli że sama już nie wiem co mi jest. Na przykład jestem dziś u fryzjera która robi mi włosy i myśl "to ja robię te wlosy" I odrazu strach dlaczego ja tak myślę albo słucham muzyki i mysl"to ja wymyśliłam ta piosenkę " albo wujek puszczal3 filmik I myśl "ja tam bylam" I wiele wiele innych myśli takich nie realnych. Związanych dosłownie że wszystkim. Boję się że to może być jakaś inna choroba schizofrenia czy może coś z głową mi się dzieje już naprawdę nie wytrzymuje. Czy to są tylko takie myśli których nie chce? Bo nie.chce ich ale one same co.chwile przychodzą...dodam że miewam częste ataki paniki lecze się asentra od miesiąca teraz mam zwiększoną dawkę do 200mg I egzysta 3 razy dziennie i często czuje odczucie odrealnienia, boję że stracę poczucie świadomości, rzeczywistości..dodam jeszcze że normalnie spotykam się że znajomymi I funkcjonuje.
Objawy wskazują na obecność natrętnych myśli. Jeżeli dotychczasowe leki nie pomagają, wskazana jest korekta leczenia oraz podjęcie terapii psychologicznej.