Witam o to moj wynik rezonansu Wrodzony blok kostny C2-3 ze szczątkowym krążkiem mk. Centralno-pr
1
odpowiedzi
Witam o to moj wynik rezonansu
Wrodzony blok kostny C2-3 ze szczątkowym krążkiem mk.
Centralno-prawoboczna wypuklina krążka C3-4 nieznacznie uciska rdzeń szyjny.
Uogólnione uwypuklenia krążków C4-5, C5-6 znoszą przednią rezerwę płynową kanału kręgowego, zwężają
otwory mk po str. lewej z uciskiem korzeni nerwowych po tej stronie.
Duża, okrężna wypuklina tarczy C6-7 wywołuje kompresje rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych w
przewężonych otworach mk. Wysokość i struktura kręgów zachowana. Nie wykazano świeżych ani wygojonych
złamań.
Jakie sa metody leczenia ? Czy grozi mi operacja ?
Ps mam co jakiś czas mrówki w palcach u dłoni
Wrodzony blok kostny C2-3 ze szczątkowym krążkiem mk.
Centralno-prawoboczna wypuklina krążka C3-4 nieznacznie uciska rdzeń szyjny.
Uogólnione uwypuklenia krążków C4-5, C5-6 znoszą przednią rezerwę płynową kanału kręgowego, zwężają
otwory mk po str. lewej z uciskiem korzeni nerwowych po tej stronie.
Duża, okrężna wypuklina tarczy C6-7 wywołuje kompresje rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych w
przewężonych otworach mk. Wysokość i struktura kręgów zachowana. Nie wykazano świeżych ani wygojonych
złamań.
Jakie sa metody leczenia ? Czy grozi mi operacja ?
Ps mam co jakiś czas mrówki w palcach u dłoni
Dzień dobry
należałoby obejrzeć badanie MRI odcinka C i skorelować je z dolegliowściami klinicznymi, żeby podjąć jakieś decyje. Badanie opisuje wielopoziomową dyskopatię szyjna. Należy ocenić takie badanie pod kątem niestabilnosci - tego radiolodzy niestety nie opisują. Warto by poszerzyć diagnostykę o badanie czynnościowe RTG odcinka C. Jeśli potwierdzi się niestabilność, to jedną z możliwości leczenia jest leczenie operacyjne - stabilizacja kręgosłupa.
należałoby obejrzeć badanie MRI odcinka C i skorelować je z dolegliowściami klinicznymi, żeby podjąć jakieś decyje. Badanie opisuje wielopoziomową dyskopatię szyjna. Należy ocenić takie badanie pod kątem niestabilnosci - tego radiolodzy niestety nie opisują. Warto by poszerzyć diagnostykę o badanie czynnościowe RTG odcinka C. Jeśli potwierdzi się niestabilność, to jedną z możliwości leczenia jest leczenie operacyjne - stabilizacja kręgosłupa.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Eksperci
Podobne pytania
- Witam. Mam 24 lata i hiperkifozę piersiową. Odczuwam ból w dolnej partii kręgosłupa, w mostku. Czy jest jeszcze do wyleczenia? I jeżeli tak, to jakimi metodami?
- Dzień dobry!Mam 25 lat. Wyniki RTG wykazały u mnie pogłębienie kyfozy piersiowej, zwężenie tarczyc międzykręgowych od Th4 do Th9 i zaostrzenie przednich krawędzi trzonów w tym odcinku. Czy to zwyrodnienie jest poważne i wymaga specjalistycznego leczenia? Czy będzie się pogłębiać? Czy mogę z…
- Dzień dobry, kifoza piersiowa pogłębiona, skrzywienie kręgosłupa prawoboczne, odczyny wytwórcze na krawędziach trzonów kręgowych, tendencja do klinowania trzonów TH4,5,6,7,8,9,10. Obniżone tracze międzykręgowe TH8,9,10,11,12. mąż ma pilne skierowanie do ortopedy na konsultacja. Rozpoznanie na…
- Witammam 29 lat i wadę postawy plecy wklęsło - wypukłe, kąt kifozy został określony na 41st. Od blisko roku na wysokości kręgów Th11 - Th12 odczuwam piekący ból nasilający się podczas siedzenia. W badaniu MRI widoczne drobne przepukliny, obecnie nie operacyjne, nasilone zmiany zwyrodnieniowe…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 4 pytań dotyczących usługi: kifoza
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.