Witam, Noszę aparat ortodontyczny stały od 3 lat. Z każdą wizytą zmieniał się zgryz i okluzja zębów

1 odpowiedzi
Witam,
Noszę aparat ortodontyczny stały od 3 lat. Z każdą wizytą zmieniał się zgryz i okluzja zębów. Ortodontka na każdej wizycie szlifowała mi zęby (korony zębów) by nie było za dużego nacisku na jakiegoś zęba i żeby zgryz był lepszy. Najczęściej szlifowana była lewa szóstka na dole. Doprowadziło to do tego, że od kilku miesięcy ta szóstka mnie boli podczas jedzenia i jest wrażliwa. A okluzja zębów nadal jest zła.

Ortodontka powiedziała, że są dwie opcje na tą szóstkę:
1. Przekleić z niej zamek tak żeby zeszła w dół, czyli do dziąsła jakby, i wtedy będzie można ją nadbudować jakimś materiałem światłoutrwardzalnym.
2. Zdejmujemy aparat (bo wszystko jest już super, i można zdejmować, czego BARDZO bym chciała), i potem na znieczuleniu obciąć górną warstwę tej szóstki i nadbudować materiałem światłoutrwardzalnym.

Bardzo bym chciała ściągać ten aparat, bo czuje że zęby są coraz bardziej wrażliwe, bolą mnie i już mam go dość.

Moje pytanie brzmi:
1. Czy są jakieś sposoby na zeszlifowane szkliwo oraz na naprawienie okluzji zębów po ściągnięciu aparatu?
Dzień dobry, proszę rozważyć konsultację u innego lekarza ortodonty lub u protetyka. Ale sugeruję ortodontę przed podjęciem decyzji o zdjęciu aparatu.