Witam, niepokoi mnie ból w tylnej części kolana odczuwam go podczas pełnego przysiadu, pełnego wypro

5 odpowiedzi
Witam, niepokoi mnie ból w tylnej części kolana odczuwam go podczas pełnego przysiadu, pełnego wyprostu kolana, a także podczas wstawania gdy noga przez jakiś czas była w jednej pozycji. Nie jest to ból bardzo duży tylko niepokojący. Pierwszy raz dolegliwość pojawiła się około 2 miesiące temu po graniu w piłkę, pogoda wtedy była nieprzyjemna (zimno i wiało), dodam jeszcze, że taka sama dolegliwość pojawiła się wtedy w drugim kolanie ale po jakimś czasie ustała. Czy mam się tym niepokoić czy co może być przyczyną tej dolegliwości i ewentualnie jak to wyeliminować ?
Jestem lek.wet, nie pomogę

Dzień dobry!

Trudno wypowiadać się bez zbadania. Często taki obraz dolegliwości przedstawiają pacjenci, którzy mają problem z rogiem tylnym łąkotki przyśrodkowej lub z uszkodzeniami chrząstki stawowej.

Jeśli problem utrzymuje się zbyt długo - warto pokusić się o ocenę specjalistyczną w gabinecie ortopedycznym.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Tego typu dolegliwości mogą być związane ze schorzeniami struktur dołu podkolanowego np mięśniem podkolanowym jaki i schorzeniami o tle zapalnym-reumatologicznym. W celu określenia rokowania i właściwego postępowania w Pani/Pana przypadku najlepiej zgłosić się do ortopedy.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, należałoby najpierw zdiagnozować z czym jest problem i na tej podstawie dobrać leczenie. zapraszam do gabinetu
pozdrawiam
Konrad Skrzat
Przyczyny dolegliwości mogą być rożne od zagniecenia tylnego rogu łąkotki przyśrodkowej do cysty Bakera. Należałoby skonsultować się z ortopedą celem postawienia prawidłowej diagnozy. Dopiero wtedy można rozmawiać o leczeniu i ewentualnym wyeliminowaniu bólu.