Witam Nie potrafię wyjsc z związku z facetem narcystycznym Tkwię w tym ponad 2lata ale poprostu nie

3 odpowiedzi
Witam Nie potrafię wyjsc z związku z facetem narcystycznym Tkwię w tym ponad 2lata ale poprostu nie mogę coś jest silniejsze wtedy kiedy probuje on sie odzywa zabiega a gdy ja jestem gotową go przyjąć z powrotem on mnie odrzuca czy psycholog pomoże mi wyjsc z takiej sytuacji?
Trudności w relacjach interpersonalnych, schematy które powtarzamy z partnerem, to problemy w których pomóc może osoba prowadząca psychoterapię.
Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, prawdopodobnie pójście do psychologa już samo w sobie może być impulsem do działania, jeśli dostrzega Pani problem i chce Pani coś z nim zrobić. Dobrze jest wybrać specjalistę, który specjalizuje się w obszarze relacji, w których występuje przemoc, manipulacja, itp. Taki psycholog może pomóc w wyjściu z takiego związku. Natomiast - tak jak napisał pan Jakub - jeśli jest to schemat, który powtarza się w różnych relacjach, warto wybrać się do psychoterapeuty, ponieważ mimo zakończenia jednego związku, mając pewne schematy, można rozpocząć kolejny podobny związek. Warto przerwać w porę taki łańcuch i zrozumieć dlaczego wchodzimy w taką, a nie inną relację. Jeśli chce Pani nie tylko zakończyć związek, ale również przepracować schematy, polecam psychoterapię w nurcie Terapii Schematu, psychodynamicznym lub humanistycznym.
zgadzam się z powyższymi odpowiedziami kolegów. Relacje i związki to jeden z najczęstszych tematów poruszanych w gabinetach psychoterapeutycznych :) Dodam też, że moim zdaniem na ten moment warto nieco zatrzymać się na tym co dzieje się tu i teraz, aby przyjrzeć się bliżej obecnej sytuacji.

pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja online
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.