Witam, Nazywam się Ewa (50 lat). Wykonałam dzisiaj okresowe badania krwi. Wszystko jest w porządku

Witam, Nazywam się Ewa (50 lat). Wykonałam dzisiaj okresowe badania krwi. Wszystko jest w porządku, za wyjątkiem podwyższonej ilości: 1.Wsk. anizocytozy erytrocytów (RDW-SD) 51,0 ( norma 36,4-46,3) 2.Monocyty (MON) 0,42 ( norma 0,2-0,4) oraz Obnizonej ilości: 1. Neutrocyty ( NEU) 2,69 ( norma 2,7-6,5) 2. Neutrocyty (NEU%) 46,2 ( norma 60,0-70,0). Inne: WBC 5,8 . RBC 3,84. HGB 12,1. HCT 35,9. Czy powyższe wyniki badania krwi są powodem do niepokoju? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

1 odpowiedź


Do interpretacji wyników badań niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo przez Panią wskazanych. Niezbędne jest również zebranie wywiadu od pacjenta.

dr n. med. Paweł Skoczylas

dr n. med. Paweł Skoczylas

Lekarz pierwszego kontaktu

Łódź

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.