Witam moje dziecko 5 miesięcy, ostatnio dziwnie się zachowuje a dziwnie mam na myśli: jest pogodny i

3 odpowiedzi
Witam moje dziecko 5 miesięcy, ostatnio dziwnie się zachowuje a dziwnie mam na myśli: jest pogodny i wesoły deilatnke marudzi jak zbliża się pora wieczorna i wymaga więcej naszej uwagi, cieszy się do kąpieli na przewijaku bryka i uśmiecha się a jak tylko zaczynamy go ubierać w piżamkę zaczyna się dziki ryk, jak mąż mi go daje do karmienia to nie daje rady go dłuższa chwile uspokoić :/ tak od ZAWSZE ale najgorzej ze zaczął budzić się mi w nocy dosłownie co chwile i to często z dzikim cierpiącym płaczem aż się biedactwo zanosi tak żali:( praktycznie za każdym razem chciałby być tez przystawiany do piersi. Kiedy go uda się uspokoić na rekach i odkładam go zaczyna na nowo machać nóżkami rączkami, ocierać się po twarzy. W dzień często lekko pokasłuje jakby ale nie widać objawów przeziębienia to tak jakby mu kurz zalecial, jak trze oczy i nosek to tez tak pokasłuje. W dzień dziecko jest pogodne i uśmiechnięte, mało marudzi ale od dwóch dni potrafił mi nie jeść ponad 4-5 h co mnie zdziwiło bo z reguły już po 2,5 h był głodny. Kupki robi żółto musztardowe trochę śluzowe i czasem pojawi się maleńka niteczka krwi ale badanie kalu wyszło dobre i lekarka mówiła ze widocznie ma delikatne jelita i coś go tam mogło podrażniać. Nie mam pojęcia co może być przyczyną ale nie wyrabiam już psychicznie i fizycznie i muszę pomoc dziecku a tym samym sobie...
Może ma jakieś dolegliwości bólowe, nasilające się wieczorem. Można podać Paracetamol. Można wykonać przynajmnmiej analizę moczu - sprawdzić. Chyba powinien dziecko zbadać pediatra. Cz. Czechyra

Prawdopodobnie alergia na białka mleka krowiego (BMK), jeżeli karmi Pani wyłącznie piersią, proszę wyeliminować ze swojej diety mleko i jego przetwory, nie dawać kaszek mlecznych, a jeżeli nie ma Pani wystarczającej ilości pokarmu do włączyć mieszankę zastępczą Bebilon pepti 2 DHA i obserwować czy sytuacja ulegnie poprawie, a najlepiej udać się do pediatry, aby zbadał dziecko bo to jest podstawa.
Przypuszczalnymi powodami opisywanych przez Panią dolegliwości mogą być alergia na białko mleka krowiego i kolki niemowlęce. Dziecko wymaga badania pediatrycznego i poszerzenia diagnostyki.