Witam, moja Pani dermatolog na problem z nadmiernym wypadaniem włosów przepisała mi lek curacane 10

1 odpowiedzi
Witam, moja Pani dermatolog na problem z nadmiernym wypadaniem włosów przepisała mi lek curacane 10 mg , wszędzie gdzie czytam o tym leku to opinie są takie że włosy po nim jeszcze bardziej wypadają, czy to prawda? Czy stosować ten lek ? Zrobiłam wszystkie badania i są w normie.
Oprócz curacane dostałam też szampon i wcierke, problem ponoć jest łuska lub liszajec płaski.
Dzień dobry. Najprawdopodobniej przyczyna wypadania włosów u Pani jest choroba, która może ulec poprawie na izotretynoinie (pisze Pani o podejrzeniu liszaja płaskiego). Decyzje o wyborze leczenia podejmuje lekarz prowadzący i powinna być Pani przez niego poinformowana o wskazaniach do jego zastosowania. Mogę uspokoić, ze w dawce dobowej 10mg lek ten nie powinien mieć bezpośredniego wpływu na kondycję włosów. Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.