Witam. Moja mama rocznik 53 od trzech dni źle się czuje jest blada ma niskie ciśnienie ostatni pomia

1 odpowiedzi
Witam. Moja mama rocznik 53 od trzech dni źle się czuje jest blada ma niskie ciśnienie ostatni pomiar 107/77 puls 59 ma przepisane leki bibloc, indix dr, amlozek. Czy powinna te leki brać dalej czy wzywać pogotowie?
Te kombinacje leków (beta-adrenolityk, bloker kanału wapniowego i lek moczopędny) są często stosowane jako środki wspomagające kontrolę ciśnienia krwi i częstości akcji serca. Złe samopoczucie niekoniecznie musi być związane bezpośrednio z lekami, które zostały tu wymienione, ale jeśli pacjent jest chory, zazwyczaj traci większą ilość wody i może łatwiej ulec odwodnieniu.

Podane wartości ciśnienia tętniczego krwi i częstości akcji serca nie są jednoznacznymi wskazaniami do odstawienia leków. Jeśli na przykład puls spadnie poniżej 50, będzie to dobry moment, aby tymczasowo odstawić lek Bibloc i skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, czy dawki są zbyt wysokie.

Pełny wywiad i badanie lekarskie są konieczne, aby ustalić czy te leki są właściwą kombinacją dla pacjentki