Witam , moja mama miała ponad rok temu wyciętą tarczycę , od tamtej pory raz czuję siw gorzej raz le
1
odpowiedzi
Witam , moja mama miała ponad rok temu wyciętą tarczycę , od tamtej pory raz czuję siw gorzej raz lepiej teraz czuję się bardzo źle , jest słaba , ciągle śpi nie może się rano dobudzić , ma duszności - wyniki z krwi bardzo dobre jedynie wynik z tsh - to 0,02 około 4 miesiące temu wynik miała 0,15 proszę o poradę
Nie napisała Pani, czy mama po operacji przyjmuje substytucję tyroksyną i w jakiej dawce. Nie podała Pani również wyników wolnych hormonów, czyli FT3 i FT4. Sam poziom TSH nie wystarczy do oceny pracy tarczycy, ponadto jest to hormon, którego wynik podlega dużym wahaniom, nawet w ciągu doby i wiele czynników ma na to wpływ (jakość snu, stres, inne leki, itp). Dlatego do oceny hormonalnej tarczycy, jak również do dobrania odpowiedniej dawki leku specjalista endokrynolog musi przeprowadzić z pacjentką dokładny wywiad, a następnie przeanalizować wszystkie wyniki badań, nie tylko te, dotyczące bezpośrednio tarczycy. Jest to ważne szczególnie dla osoby, która ma usuniętą tarczycę. Objawy, które Pani opisała, wskazują na niedoczynność tarczycy, ale od postawienia diagnozy jest specjalista endokrynolog.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Co ze spawaniem tig podczas brania doksycykliny? Wiadomo że jestem osłonięty bluzka z długim rękawem i maska ale zawsze np szyją czy uszy sa odsłonięte. Spawam stal nierdzewna.
- Czy nasenne działanie benzodiazepin to oddziaływanie na ten sam receptor BDZ co działanie przeciwlękowe?
- Witam. Dzisiaj wykonałam badanie krzywej cukrowej. Wynik na czczo 76 natomiast po dwóch godzinach 56. Czy wyniki są prawidłowe?
- Czy gdy jest się nosicielem wirusa opryszczki (większość osób jest), ale nigdy nie było objawów to rutynowo trzeba informować o tym masażyste pleców, dentystę itd.? Tak gdzieś przeczytałem, ale wydaje się to bez sensu i wprowadzające niepotrzebne napięcie przy mikroskopijnym ryzyku i byłby…
- Witam, Przepuklina pachwinowa u chłopca 2 lata. Jesteśmy po wizycie u chirurga (miesiąc tematu). Pan dr stwierdził, że najlepiej operację przeprowadzić jak skończy 3-4 lata, ze względu na jego wcześniactwo (nie mamy żadnych problemów związanych ze wcześniactwem). Na początku miał ogromne…
- Czy przy przepuchlina kręgosłupa może boleć prawa noga i do tego duza przepuchklins kręgosłupa centralny i ekruzja kręgosłupa i pęknięty pierścień włókniste kręgosłupa lędźwiowego i do tego problem z chodzenia i stawia na prawej nodze
- Dobry wieczór. Dziecko 8 lat od 2 tygodni podaje mu Concerte. Dziś wysypka na pośladkach, piszczelach i kilka kropek na dłoni. Co w takim wypadku? Poczekać aż przejdzie czy skontaktować się z lekarzem psychiatrą który nas prowadzi? Może ktoś z Państwa pomoże?
- Dzień dobry mama pytanie moja córka 1.5 roku mało mówi w sensie chodzi o to że dużo rzeczy mówi po swojemu i chciałabym zapytać czy to jeszcze w jej wieku to normalne czy udać się może do jakiegoś specjalisty ?
- Jak wygląda szpital psychiatryczny dziecięcy ? Jak spędza się tam czas ?
- Dzień dobry, aktualnie jem lek asertin 50mg. Czy mogę bezpiecznie skorzystać z depilacji laserowej ?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.