Witam moja córeczka urodziła sie 16 sierpnia 2018 i jest karmiona sztucznie ulewa mi od samego urodz

2 odpowiedzi
Witam moja córeczka urodziła sie 16 sierpnia 2018 i jest karmiona sztucznie ulewa mi od samego urodzenia poczatek to bylo mleko bebiko ale dostała na buzi uczulenie cala buzka zasypana i szorstka zmieniłam na mleko Bebilon pronutrica i uczulenie zginelo ale mała nadal ulewala i przestała dobierac na wadze kazali mi zmienic mleko obecnie mala dostaje Nan z zageszczaczem i tez ulewa ale mniej ale mało dobiewra na wadze i nikt nie wie jaka to przyczyna proszę o poradę bo nie wiem co robic
Bez wiedzy co to znaczy, że mało przybiera na wadze, nie da się udzielić porady. Może przyrost jest całkiem przyzwoity, a oczekiwania za duże, trudno powiedzieć. Najprostszą przyczyną może być nadmierne ulewanie.

W przypadku takiego problemu konieczna jest konsultacja w gabinecie - ocena fizykalna rozwoju dziecka, porównanie mc urodzeniowej z aktualną, ocena masy ciała w siatkach centylowych itd., czy dziecko karmione jest mlekiem mamy czy tylko sztucznie. Warto wziąć pod uwagę ewentualną kolejną zmianę mleka( myślę o hydrolizatach kazeiny.
Bez badania dziecka nie można radzić na forum,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel