Witam,Moja 3,5 letnia córka jest właśnie po operacji przepukliny pachwinowej. Przy wypisie dostali

4 odpowiedzi
Witam,
Moja 3,5 letnia córka jest właśnie po operacji przepukliny pachwinowej. Przy wypisie dostaliśmy informację żeby nie usuwać opatrunku i że zostanie on usunięty razem ze szwami na wizycie kontrolnej. Niestety termin tej wizyty wypadł aż 14 dni po zabiegu (co wg informacji na wypisie jest dopuszczalne). Czy opatrunek rzeczywiście może być tak długo nie zmieniany, a okolica rany nie przemywana? Dziwi mnie to ponieważ zazwyczaj rany pooperacyjne powinny być codziennie przemywane, a opatrunki wymieniane na świeże. Nie chce wątpić w kompetencje lekarza wydającego instrukcje, jednak martwię się, że nie pielęgnowanie rany może doprowadzić do powikłań. Proszę o komentarz i wyjaśnienie czy taka praktyka z ranami/opatrunkami po zabiegach chirurgicznych jest powszechna.
Widzę, że po terminie, ale oczywiście opatrunki należy zmieniać i dezynfekować 1x dziennie ranę.

Dzień dobry. Najlepiej dowiedzieć się od lekarza operującego. Jeżeli rana jest czysta to nie trzeba jej przemywać. Zdejmowanie i zmiana opatrunku może też sprzyjać infekcji (kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Według mnie takie postępowanie jest akceptowalne.
Pozdrawiam
Za mało danych, żebym mógł odpowiedzieć na pytanie. Laparoskopia czy klasyczna? Kolejne pytania są stwierdzeniami, ja nie umiem się odnieść nie widząc pacjenta. Nie zgodzę się a nawet jestem przeciwny zmienianiu opatrunków codziennie po czystym, planowym zabiegu. Czemu nie zada Pani tych pytań zespołowi, który Panią wypisał, a jeśli to był mój zespół czemu się Pani nie kontaktuje ze mną osobiście. Pozdrawiam i wierzę w dobre intencje lekarzy którzy Panią leczą. Nie wierzę, że wszedzie Pani podano 14 dniowy termin wizyty, bo jak się pacjent obawia o swoje dziecko to zawsze widzimy jeśli to konieczne wcześniej. Wesołych Świąt
nie zajmuję się leczeniem dzieci