Witam, mój problem jest pewnie typowy..Ale ból uniemożliwia mi życie... miesiąc temu urodziłam natur

3 odpowiedzi
Witam, mój problem jest pewnie typowy..Ale ból uniemożliwia mi życie... miesiąc temu urodziłam naturalnie sliczngo zdrowego synka. Moja radość związana z zakończeniem ciąży i porodem (który nie miał komplikacji, i jakoś bardzo nie bolal) pojawił się najpierw problem z wyróżnieniem - ból i brak efektu w defekacji. Za pomocą czopka udało się w końcu... Ale bolało niesamowicie i od tego momentu sa moje problemy - hemoroidy... Nie tyle co ból przy defekacji jest uciążliwy lecz po przed szczypanie, ból, pieczenie... chciałabym jakoś złagodzić ból, a najlepiej pozbyć się hemoroidow...martwi mnie jednak to ze u ujścia odbytu mam napuchnieta żyłkę... co z nią? Usunięcie operacyjne? Proszę o odpowiedź... dodam ze karmię piersią i niechcialabym z tego rezygnować. Niestety hemoroidy bardzo mi to utrudniają. Proszę o pomoc bo trwa to już 3-4 tygodnie jak nie dłużej.
Dzień dobry

Opisany problem na pewno wymaga dokładnej oceny i konsultacji proktologicznej.
Konieczność ewentualnego leczenia zabiegowego jest możliwa do ustalenia tylko po zbadaniu chorego. Zapraszam na wizytę.

Pozdrawiam
Jasiuk

Witam serdecznie,
Problemy spowodowane chorobą hemoroidalną po lub w trakcie ciąży są dość powszechne. Niestety ciąża jak i laktacja nie pozwalają na użycie wszystkich dostępnych metod leczenia.
Opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć o chorobie hemoroidalnej bądź/i o innej jednostce chorobowej np. Szczelinie odbytu.
Dlatego też powinna Pani zgłosić się do proktologa na badanie, i który wybierze dla Pani najodpowiedniejszy sposób leczenia.
Pozdrawiam i zapraszam.
Najpierw trzeba ustalić co się dzieje. Sadząc z opisu może to być zakrzep brzeżny odbytu lub szczelina. Proszę zgłosić się do proktologa lub chirurga.