Witam. Moj partner jest uzależniony od hazardu. Chce się leczyć ale przez to że mieszkamy w UK w d

3 odpowiedzi
Witam.
Moj partner jest uzależniony od hazardu. Chce się leczyć ale przez to że mieszkamy w UK w dobie virusa jest to bardzo utrudnione. Czy jest możliwość jakiś konsultacji online ale w godzinach wieczornych (około 20) niestety mamy małe dziecko i wymieniamy się zmianami w pracy.
Szukam kogoś na prawdę dobrego kto zna się w tym uzależnieniu..
Mam nadzieję że któryś lekarz się zgodzi na tak późne konsultacje, ponieważ on na prawdę potrzebuje pomocy a ja już nie mam sił i nie wiem jak mu pomoc.. :(
Dziękuję
Dzień dobry. Pracuję z uzależnieniami już od kilku lat. Zapraszam na konsultację o godzinie 18:00. Omówimy wstępnie zasady współpracy oraz zasady leczenia. Pozdrawiam

Pani swiadomosc problemu i koniecznosci poszukiwania pomocy jest bardzo cenna, ale prosze nie zapominac, iż Pani jako osoba wspoluzalezniona, uwiklana w taki system funkcjonowania calej rodziny-takze potrzebuje profesjonalnej pomocy.
Mechanizm uzaleznienia jest wspolny dla wszystkich uzaleznien behawioralnych, (choc trwa naukowa debata-na ile uzaleznienia opierajace sie o wykonywanie okreslonych czynnosci/zachowan jest wylacznie uzaleznieniem od czynnosci, czy tez zawiera w sobie komponent uzaleznienia substacjonalnego-w koncu osoba uzalezniona danym kompulsywnym zachowaniem reguluje sobie biochemie mozgu-tak, jak ma to miejsce w przypadku uzaleznien substancjonalnych), wiec nie musi Pani poszukiwac specjalisty wylacznie od hazardu. Na pewno potrzebne bedzie takze wsparcie lekarza psychiatry. Prosze zadbac o siebie i swoje zasoby. Pomoc uzaleznionemu mozna glownie poprzez mozliwosc pokazania mu konsekwencji jego dzialan.
Dzień dobry,

Sprawa jest poważna. Uzależnienie od hazardu może być niebezpieczne dla bytu i bezpieczeństwa Państwa rodziny.
Czy udało się Państwo znaleźć już odpowiedniego specjalistę?
Poza serwisem ZnanyLekarz mogę również wskazać Państwu serwis avigon (kropka) pl - pełni podobną funkcję, zrzesza specjalistów od zdrowia psychicznego. Myślę, że w jednym z tych miejsce znajdą Państwo specjalistę, który pomoże i który będzie pracował w w/w godzinach.

Pozdrawiam i powodzenia!