Witam Mój mąż ma nadciśnienie tętnicze 220/100 dostaje leki na jego obniżenie niestety ciśnienie po

8 odpowiedzi
Witam
Mój mąż ma nadciśnienie tętnicze 220/100 dostaje leki na jego obniżenie niestety ciśnienie potrafi spaść do 170/101 i całymi dniami są skoki. Pojawiły się tez krwotoki z nosa założono tamponade lecz nadal gdzieś sporadycznie pojawia się krwawienie na tylnej ścianie gardła mąż sporadycznie dotychczas brał lei na ciśnienie niestety nie na stałe
Poszukuje lekarza który zajmie się męża nadciśnieniem i ustawi mu leki
Bardzo proszę o pomoc
Witam serdecznie. Stan zdrowia Pani męża zdecydowanie jest zależny od diety. Bardzo proszę skontaktować się ze specjalistą od żywienia, który dobierze odpowiednią dietę do stanu zdrowia, grupy krwi męża oraz jego preferencji żywieniowych. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Pani mąż powinien brać leki na nadciśnienie codziennie. Trzeba też wykonać podstawowe badania krwi, moczu, usg nerek, ekg i ew. echo serca. Zapraszam na wizytę.
Dzień dobry.
Pani mąż potrzebuje konsultacji kardiologicznej w trakcie której należy zebrać dokładny wywiad, ustalić jaki był dotychczasowy przebieg choroby nadciśnieniowej i jakie leki były stosowane do tej pory. Warto do konsultacji przygotować się wykonując badania: USG jamy brzusznej i badania laboratoryjne - mocz-badanie ogólne, morfologia krwi, poziom sodu, potasu, glukozy, kreatyniny oraz ocenić eGFR, pełny lipidogram i TSH, Wykonanie tych badań wcześniej bardzo ułatwi i przyspieszy diagnostykę i leczenie. Wielu kardiologów w trakcie konsultacji wykonuje badanie echo serca, o które warto poprosić rejestrując się ( to badanie jest konieczne do oceny stopnia zaawansowania nadciśnienia, ponadto umożliwia szybszy dobór odpowiednich leków). Pani mąż wymaga systematycznego, skutecznego leczenia obniżającego ciśnienie tętnicze i eliminacji soli kuchennej z diety. Celem leczenia jest normalizacja ciśnienia, czyli spadek poniżej 140/90 mm Hg.
Łączę pozdrowienia.
Pani mąż nie będzie miał prawidłowych wartości ciśnienia jeśli nie będzie regularnie przyjmował zleconych leków, niezależnie od tego do jakiego lekarza trafi! Wymaga też badań podstawowych i obrazowych - w celu wykluczenia cukrzycy, niewydolności nerek czy zwężenia tętnicy nerkowej.
Proponuję zgłosić się do kardiologa bądź hipertensjologa, który zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego. Bezwględnie konieczne jest stałe branie leków, bez przerwy, dobranych indywidualnie dla każdego Pacjenta
Szanowna Pani, musi Pani udać się do kardiologa celem znalezienia przyczyn nadciśnienia i wówczas lekarz oceni jak nalezy zażywać leki i jakie. Przy takich znacznych odchyleniach nie można pozwalać na zażywanie tabletek na zasadzie "kiedy tylko się przypomni" lub kiedy już jest bardzo wysokie ciśnienie.... Nieodzownym elementem jest też prawidłowa dieta ułatwiająca obniżenie zarówno ciśnienia skurczowego jak i rozkurczowego/ Ponadto spadek wagi ciała o ile jest nadwaga, która także może wywołać nadciśnienie oraz określenie jej przyczyn - wielce prawdopodobne jest tutaj zaburzenie metaboliczne wywałujące nadwagę. W razie potrzeby służę w takich przypadkach do pomocy dietetycznej i interwencji żywieniowej: bialystok.med@gmail.com
Pozdrawiam! Karolina Wróblewska
Dietetyk Kliniczny
Witam, Proszę zwrócić uwagę na dietę męża. Warto zastanowić się nad zmianą nawyków żywieniowych - jeśli zachodzi taka potrzeba. Może warto skonsultować się również z dietetykiem i potraktować stan zdrowotny holistycznie. Leki nie zawsze są wyłącznym rozwiązaniem na polepszenie samopoczucia. Pozdrawiam serdecznie. Anna Sochacka
Szanowna Pani - na pewno odpowiednia dieta powinna odgrywać kluczową rolę w złagodzeniu objawów a czasem być może ich całkowitej eliminacji. Leki choć dobre na chwile niestety nie rozwiązują problemu. Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku