Witam. Mój brat w wieku 12 lat miał stulejke, którą mu zoperowano ale od tego czasu (rok czasu ) nar

3 odpowiedzi
Witam. Mój brat w wieku 12 lat miał stulejke, którą mu zoperowano ale od tego czasu (rok czasu ) narzeka na ból odsłoniętej części podczas chodzenia i dotykania. Kiedy poszedł na wizytę kontrolną jedna osoba stwierdziła, że szwy są rozpuszczalne i nie ma czym się martwić a kolejna że szwy są normalne, i trzeba się ich pozbyć. W ostateczności mój brat nie chce iść do lekarza bo się wstydzi, ale cały czas narzeka na ból tej "główki". Boli go to szczególnie kiedy chodzi lub kiedy go dotknie/lub dotknie nim czegoś. Ale według niego nie wygląda żeby był spuchnięty, kiedy oddaje mocz też go nie boli. Przytoczę jego słowa "boli go tylko góra i przód, tył nie". Co to może być, i jak przekonać 13 latka żeby dał się przebadać? Dodam że mój brat boi się, że lekarz będzie go dotykał i to sprawi mu ból, pozatym strasznie się wstydzi. Prosze o odpowiedź bo chcę mu pomóc a już nie wiem jak :(
Trudno będzie pomóc bez oglądnięcia chociażby,nie mówiąc już o dotknięciu...

Witam. Możliwe jest, choć mało prawdopodobne, żeby po obrzezaniu (wycięcie napletka) pacjent skarżył się na stały lub nawrotowy ból żołędzi. Zwykle używa się szwów rozpuszczalnych, ale czasami nawet szwy rozpuszczalne schodzą po dłuższym czasie. Możliwe jest także, że po zabiegu doszło do przebudowy i zrostów w okolicy blizny pozabiegowej, które mogą powodować ból. Najbardziej wskazana byłoby przekonanie brata, że konieczna jest wizyta u lekarza i skierowanie się do urologa dziecięcego, który obejrzy i zbada chłopca, być może wykona uretrocystoskopie. Wtedy prawdopodobnie stwierdzi przyczynę w/w dolegliwości bólowych i zaproponuje odpowiednie leczenie (ściągniecie szwów, reoperacja/plastyka napletka, leczenie zachowawcze (maść), itd). Pozdrawiam.
Nie ma innej metody jak zgłosić się na wizytę ( opiekun prawny z dzieckiem)- bez badania nie ma diagnozy problemu, bez diagnozy nie da się zaplanować właściwego postępowania. Zapraszam- przyjmuję dzieci w każdym wieku, postaram się zdobyć zaufanie pacjenta.