Witam miesiąc temu miałam zabieg usunięcia wlokniaka z lewej piersi. Teraz w tym miejscu pod cięciem

14 odpowiedzi
Witam miesiąc temu miałam zabieg usunięcia wlokniaka z lewej piersi. Teraz w tym miejscu pod cięciem czuje znów guza. Czy możliwe że tak szybko by dorósł ?
Wszytsko jest możliwe. Opcje postepowania: USG piersi, wizyta u lekarza, który wykonał pierwotny zabieg

Dzień dobry,
Powinna Pani zgłosić się na kontrolę do lekarza, który usuwał zmianę. Zgrubienie to może być krwiakiem, bądź obrzękiem. wskazane jest wykonanie kontrolnego USG piersi.
Pozdrawiam
Nie nie jest możliwe. Proponuję udać się do lekarza, który Panią operował.
Dzień dobry

Pierwsza informacja potrzebna do udzielenia odpowiedzi to rodzaj wykonanego zabiegu - biopsja mammotomiczna czy otwarta? Ponadto czy wykonano USG obecnie wyczuwanej zmiany?
W loży po usuniętej zmianie może powstać krwiak i później blizna, które mogą w pierwszym okresie przypominać guza - jednak konieczna jest ocena w USG. Oczywiście w niektórych przypadkach mogłoby dojść do nawrotu zmiany pierwotnej.
Konieczna jest wizyta kontrolna.

Pozdrawiam
Jasiuk
Nie - najprawdopodobniej odczyn zapalny miejscowy po wycieciu w tkance podskórnej. należy wykonac kontrolne USG za ok 6-12tygodni.
Pytanie to należy skierować do chirurga ogólnego, ja jestem chirurgiem stomatologicznym
Witam, to zgrubienie to raczej gojace się tkanki. Tak może być nawet do 6 tygodni.
W razie wątpliwości najlepiej udać się do chirurga który operował.
Pozdrawiam M.Garbień
Raczej niemożliwe. W tym miejscu prawdopodobnie tworzy się blizna. Proponuję poczekać jeszcze 2 miesiące i wykonać ocenę USG
Trudno powiedzieć, w medycynie wszystko jest możliwe. Należy zbadać tę pierś i ocenić co i jak. Proszę zgłosić się do operującego chirurga. Pozdrawiam serdecznie.
Bardzo mało prawdopodobne żeby odrósł. Jeśli skóra wokół rany zasiniona - krwiak, normalna - zbiornik płynu surowiczego, zaczerwieniona (+ ból) - ropień.
nie
T raczej zrosty i blizna po zabiegu.
powinno zniknac po paru miesiacach.
Jest to raczej tworzaca sie blizna lub przestrzen plynowa. Trzeba udac sie na kontrole do chirurga.
Witam. Prawdopodobnie jest to naciek zapalny spowodowany przez tworzenie blizny lub jakieś miejscowe powikłanie zabiegu - krwiak, torbiel. Wskazane jest USG.
Pozdrawiam.
Aby odpowiedzieć na pytanie, należy Panią zbadać. Celowe wydaje się wykonanie kontrolne USG piersi i zgłoszenie się z wynikiem na wizytę kontrolną do chirurga, który Panią operował.