Witam. Miałam leczony ząb kanałowo pod mikroskopem. Na 1 wizycie dentystka wyczyściła kanały i założyła lekarstwo . Ząb wogóle nie bolał po pierwszej wizycie. Później była 2 wizyta , leczenie, wypełnienie i założenie plomby. Na drugi dzień po drugiej wizycie , po wyleczeniu zęba nagle zrobił się stan zapalny w zębie. Trafiłam z powrotem do Pani doktor, która powiedziała, że stan zapalny po leczeniu się zdarza , że to normalne. Dała mi antybiotyk , wyjęła wypełnienie z jednego kanału i założyła lekarstwo. 1,5 tyg temu byłam w tej klinice,w której pracuje ta Pani doktor u innego stomatologa leczyć innego zęba ( 1 dentystka jak i 2 dentysta pracują w tej samej klinice ) . Pytam się 2 dentysty czy dokończy tego zęba za 1 dentystkę powiedział, że nie. Powiedział też, że ze zdjęcia wygląda, że ząb został dobrze wyleczony i kazał mi wrócić z tym zębem do 1 dentystki. Jeśli ze zdjęcia wszystko było ok jak twierdzi 2 dentysta to czemu ząb po leczeniu miał stan zapalny bolał i czasami teraz lekko boli ? Czy jest możliwe , że dentystka nie dojrzała jakiegoś kanału przy leczeniu. Leczyła pod mikroskopem, to chyba mało prawdopodobne. A może sama coś źle zrobiła, ponieważ na 1 wizycie wyczyściła kanały założyła lekarstwo i ząb wogóle nie bolał. Dopiero na drugiej wizycie rozbolał, jak założyła mi plombę i ściągała koferdam czy jak tam się to zwie. Mówiłam jej że coś mnie zabolało mocno. Powiedziała, że to może dziąsło a to był pewnie ten ząb. Co mogło być przyczyną stanu zapalnego , tego, że ząb po dotknięciu pobolewa. Strasznie się boje kolejnej wizyty u Pani doktor. Jest to ząb 7 u góry.
 Tomasz Osuchowski
Tomasz Osuchowski
Stomatolog
Rzeszów
Powikłania zdarzają się także po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu. Ból po leczeniu kanałowym przy nagryzaniu jest częsty, czasem bardzo silny. Stopniowo będzie zanikał, zwykle mija całkowicie po dwóch tygodniach.

lek. dent. Paulina Zgoda
lek. dent. Paulina Zgoda
Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej
Poznań
Ból utrzymujący się przez kilka dni po leczeniu kanałowym jest normalnym zjawiskiem. Jeżeli mimo wykonanego ponownego leczenia kanałowego stwierdzono nasilający się stan zapalny, przydatne będzie wykonanie tomografii tego zęba.

Specjaliści w zakresie leczenia: ubytki zębów

Marzena Radzikowska

Marzena Radzikowska

Stomatolog

Warszawa

Alicja Rolewicz

Alicja Rolewicz

Stomatolog

Chełm

Włodzimierz Pawłyszyn

Włodzimierz Pawłyszyn

Stomatolog

Warszawa

Joanna Leszcz-Stankiewicz

Joanna Leszcz-Stankiewicz

Stomatolog, Protetyk

Lublin

Agnieszka Szetela-Majewska

Agnieszka Szetela-Majewska

Stomatolog

Lublin

Emilia Klałżyńska

Emilia Klałżyńska

Stomatolog

Pisz

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 34 pytań dotyczących usługi: ubytki zębów

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.