Witam . Mężczyzna 34 lata .1,70 wzrostu, 71 kg wagi . Praca fizyczna 12 godzin . Czasem dźwiganie ,

1 odpowiedzi
Witam . Mężczyzna 34 lata .1,70 wzrostu, 71 kg wagi . Praca fizyczna 12 godzin . Czasem dźwiganie , praca stojąca ,ale raczej lekkie przedmioty . Problem pojawił się 2 tygodnie temu . Gdy schodziłem po schodach poczułem jakby słaby ból, jak by takie szczypanie w lewym kolanie i tak było za każdym razem gdy szedłem po schodach i tylko po schodach tego dnia . Następnego dnia nic się nie działo . Ale w kolejnych dniach w lewym kolanie dziwne uczucie , może nie ból ale takie uczucie jak by całe kolano było z waty, zdrętwiałe . Po kilku dniach pojawił się ból szczególnie przy dłuższym staniu . Przy chodzeniu ustępował . Ból się nasilał w kolejnych dniach . Zaczęło mnie bolec udo i mocno piszczel . Ból był jak by i w stawie kolanowym i w kości piszczelowej i odczuwałem ból mięśni . Po tygodniu problem skopiował się na prawą nogę . Niestety mieszkam UK a tu służba zdrowia jest na świetnym poziomie tylko w telewizji . Konsultacja z lekarzem GP oczywiście tylko telefoniczna bo Covid .Lekarz bez zlecenia żadnych badań zapisał mnie na odległą fizjoterapię . Każdego dnia jest gorzej , bolą już całe nogi nawet czasami czuje ból w pośladkach . Jestem (byłem ) człowiekiem aktywnym , rower, piesze wędrówki , przysiady nigdy nie narzekałem na ból . Ćwiczyłem z głową nie forsowałem się . Nawet w długiej pracy nogi mnie nie bolały nigdy a pracuję już tam 8 lat . Trochę się boję bo problem pojawił się znikąd bez wcześniejszych sygnałów w poprzednich miesiącach /latach .
rozumiem, iż ból/osłabienie był tylko w kolanach, a teraz jest w całych nogach? z opisu najbardziej prawdopodobna przyczyna nie jest kolanach tylko w kręgosłupie lędźwiowo-krzyżowym - ucisk na korzenie nerwowe z promieniowaniem dolegliwości do kończyn dolnych; zalecam wykonanie badania kręgosłupa LS za pomocą rezonansu magnetycznego i zgłoszenie się na konsultację do lekarza ortopedy