Witam. Maz rok temu mial problemy z wysokim cisnieniem , bolem glowy. Potem unormowalo sie wszystko.

5 odpowiedzi
Witam. Maz rok temu mial problemy z wysokim cisnieniem , bolem glowy. Potem unormowalo sie wszystko. Teraz ma problemy z bardzo niskim tetnem, karetka zabrala go do szpitala poniewaz tetno bylo w granicach 40 do 47, zawroty glowy. lekarze przez cala noc starali sie ustabilizowac puls i po 12 godzinach udalo sie. Diagnoza brzmi Migotanie komor i trzepotanie serca. Na ile jest to niebezpieczne i czy wymaga konsekwentnego leczenia. Cisnienie jest prawidlowe. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.
Prawdopodobnie Pani mąż ma napadowe migotanie przedsionków gdyż migotanie komór to zatrzymanie akcji serca najczęściej kończące sie śmiercią. Napadowe migotanie przedsionków to częsta napadowa arytmia pacjentow z nadciśnieniem i/lub chorobą wieńcową. Wymaga dokładnej diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego leczenia

Szanowna Pani, nie wiem, czy właściwie przepisała Pani rozpoznanie - migotanie komór to jedna z przyczyn nagłego zatrzymania krążenia, inaczej mówiąc - stanu śmierci klinicznej. Może chodziło raczej o migotanie przedsionków? Proszę to sprawdzić i precyzyjnie opisać sytuację w następnym pytaniu.
Witam, czy nie chodzi o migotanie lub trzepotanie przedsionków? Nie znam całej historii choroby ale pacjent powinien zgłosić się do kardiologa. Możliwe że wymagane jest skierowanie chorego na specjalistyczne zabiegi np ablacje lub krioablacje albo wymaga implantacji kardiostymulatora. Pozdrawiam
Diagnoza nie może brzmieć tak jak Pani napisała, ponieważ migotanie komór jest jedną z postaci zatrzymania krążenia. Być może chodziło o migotanie przedsionków. Z uzyskaną dokumentacją medyczną bezwzględnie trzeba zgłosić się do lekarza rodzinnego, żeby pokierował dalszą diagnostyką i leczeniem. Wymaga to konsekwentnego leczenia.
Mam nadzieję, że nie migotanie komór!!!! Bo jeśli to migotanie komór to jest to bardzo niebezpieczne.
Mam nadzieję, że to migotanie przedsionków. Sprawa jest poważna, wymaga mąż stałej opieki kardiologa. Grozi poważnymi chorobami wynikających z zatorów (np. udar mózgu).