Witam. Mąż od 2 miesięcy bierze Miravil obecnie w dawce 200 mg w dwóch dawkach dziennych. Od 27.02.

4 odpowiedzi
Mąż od 2 miesięcy bierze Miravil obecnie w dawce 200 mg w dwóch dawkach dziennych. Od 27.02.2019 lekarz dołączył jeszcze anafranil w dawce 75 mg raz dziennie. Od tego momentu mąż czuje się gorzej z dnia na dzień. Co należy zrobić? Odstawić anafranil? Sam Miravil zaczął powoli działać do momentu anafranil. Proszę o pomoc bo lekarz powiedział żeby mąż sam zdecydował co robić....
Droga Pani, jeżeli macie Państwo wątpliwości, proponuję skonsultować z innym lekarzem. Anafranilu nie powinno się odstawiać gwałtownie. Dobrze jest powoli schodzić z dawki. Inny lekarz oceni funkcjonowanie Pani męża i oceni czy sama sertralina wystarczy.

Konsultacja z lekarzem jest jak najbardziej wskazana. Zdarza sie dosc czesto ze osoba moze zle reagowac na dany lek lub tez organizm wywoluje nieprzyjemne reakcje gdy w organizmie znajduja sie 2 rozne leki (jeden lek wywoluje reakcje w drugim).
Lekarz specjalista ma w obowiazku zbalansowac leczenie farmakologiczne, co poprostu oznacza ze w przypadku znaczacych skutkow ubocznych lekarz musi zmienic albo dawkowanie albo sam lek. Kazdy lek ma wiele alternatywnych odpowiednikow (roznia sie nieco skladem), jest to duzy plus poniewaz pozwala to na znalezienie leku ktory daje oczekiwany efekt ale nie wywoluje skutkow ubocznych. Tak wiec zadaniem lekarza specjalisty jest dopasowanie odpowiedniego leku do danej osoby. Kazdy organizm reaguje inaczej na lek, tak wiec dobrze by bylo skonsultowac sie z lekarzem ktory wie jak odpowiednio dopasowac lek do danego organizmu.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak
Dzień dobry. Odradzałabym samodzielne odstawienie leku bez konsultacji z lekarzem. Niektóre leki wywołują na początku gorsze samopoczucie, a później je polepszają. Zalecam wizytę u innego lekarza, który doradzi, czy kontynuować branie leku czy zmniejszać jego dawki aż do odstawienia.
Dzień dobry, często warto skonsultować się z innym lekarzem. Zobaczyć czy opinie są podobne, a odstawienie zalecam robić pod opieką psychiatry. Serdecznie Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.