Witam. Mam ze soba problem a raczej juz od dobrych paru lat. Nie czuje przyjemnosci z czego kolwie

1 odpowiedzi
Witam. Mam ze soba problem a raczej juz od dobrych paru lat.
Nie czuje przyjemnosci z czego kolwiek raczej nie sprawia mi nic radosci nawet nie czuje zebym byl z czego kolwiek szczesliwy i nie jestem.
Nie wiem czy mam emocje pozytywne bo czuje przewaznie smutek
Czuje czesto smutek zdarza mi sie nawet plakac.
Nawet jak dostałem jakiś prezent to nic nie czułem ze miło czy coś po prostu tak bez emocji
Jestem bardzo nerwowy a nawet często
Mam pustke w glowie jest mi zle z tym bo nie potrafie z nikim porozmawiac nie wiem czy to przez brak wiedzy czy jak czuje sie bez silny.
Szybko cos zapominam
Nie potrafie sie skupic
Nie potrafie sobie chyba nawet czegos wyobrazić
Nie rozumiem wiele slow, jak i ludzi albo oni mnie nie raz nie rozumieją.
Nie wiem czy jak cos mowie to czy wgl sa moje mysli albo moze sobie cos zmyslam mowie cos bez sensu.
Nie potrafie powiedziec cos sensownego.
Nic do mnie nie dociera np ogladam film czy czytam ksiazke slysze czy widze ale nie dociera do mnie nawet nie zapamietuje tego .
Moze wszystko jest moim lenistwem nie wiem.
Mam 28 lat a dalej nie wiem co chce w zyciu robic boje sie ze nie poradze sobie.

Nie wiem co robić chce być wygadany, rozmawiać z ludzmi, czuc wszystko, po prostu chce byc szczęśliwy czuć ze potrafie kochać i być kochanym. Potrzebuje pomocy sam sobie nie poradze z tym
Z opisu stanu po dokładniejszym badaniu można byłoby rozpoznać depresję i/lub dystymię. Nie znane jest tło wystąpienia tych problemów. Niewątpliwie należy się zgłosić pilnie do specjalisty psychiatry.