Witam mam syna 3latka i 3 miesiące i zastanawiam się czy nie jest dzieckiem autystycznym. Już jak mi

5 odpowiedzi
Mam syna 3latka i 3 miesiące i zastanawiam się czy nie jest dzieckiem autystycznym. Już jak miał 1.5 roku udalam się z nim na pierwsze badania do psychologa( zalecił logopede bo syn nie mówił, oraz konsultacje neurologiczne) terapia logopedyczna trwała 10 miesięcy i na tamten czas syn zaczol mówić. Neurolog po badaniu EEG nie stwierdził żadnych odstępstwa(zalecił symulacje magnesem gdyż syn miał problemy ze snem). Po magnezie każda noc przespana. Syn jest ciężki w komunikacji(nie zawsze reaguje na wołanie go po imieniu) mówi na siebie "chłopiec" jeśli wymusze na nim krótkie zdanie(mama daj pic/jeść) powtórzy ale sam z siebie nie ma potrzeby mówić. Z nami konta wzrokowy łapie bez problemu z obcymi trochę gorzej. W przeczkolu dopiero 2 dnia nawiązał kontakt wzrokowy z Panią. Jak się cieszy jest bardzo pobudzony i trzepocze rączkami. Bardzo lubi dzieci i lgnie do nich. Uczy się od niedawna ich imion i wola. Uwielbia wyglupy sianie się wspólne zabawy przy lustrze powtarza w tedy za mną figory i naśladuje dźwięki. Byliśmy kilka dni temu na badaniu u pewnej Pani Doktor której syn się bał wydała nam bardzo nie przychylne opinie skierowała do psychiatry nic nie wytłumaczyła. Wuczytalam z opinii że syn jest bardzo
zaburzony. Zastanawiam się czy Pani doktor mogła po 20 minutach badania poznać syna i taka opinie mu wystawić. Syn nie wszystkie polecenia Pani doktor wykonał. Bardzp interesowały go przedmioty a nie nowa osoba. Pietrzyk wierzę z 4-5 klocków potem wielokrotnie wykładał i wykładał je z pudełka. Na nie wszystkie obrazki reagował(co chciał to powiedział a na niektóre tylko spojrzał i cisza). Syn rozumie polecenia( daj, chodź) pokazuje części ciala(chodź pokazuje w trakcie zabawy zapytany gdzie ma nos nie pokazuje). Zabawkami się bawi według przeznaczenia(autkiem jeździ, lalkę kładzie spać, klocki układa) uwielbia puzzle moze przy nich siedzieć godzinami. A także ciastolina, plasteliny i od niedawna malujemy farbami. Bardzo proszę o rzetelna opinie bo zależy mi aby dziecku pomuc i działać.
Witam,
rozumiem Pani niepokój o zdrowie syna. Rzeczywiście kilka kwestii z obszaru jego funkcjonowania psychicznego należałoby zweryfikować i zbadać aby móc potwierdzić lub wykluczyć cechy spektrum autyzmu.
Zachęcam aby udała się Pani z synem na profesjonalną diagnozę psychologiczną. W trakcie diagnozy psycholog porozmawia z Panią a następnie odbędzie kilka wizyt diagnostycznych z Pani synkiem podczas, których będzie wykonywał testy psychologiczne. Dopiero po całym procesie diagnostycznych można wysnuć odpowiednie wnioski, ewentualnie postawić rozpoznanie i omówić dalsze etapy wsparcia dla dziecka.
Pozdrawiam serdecznie!
Agnieszka Sulik

Prosze koniecznie natychmiast zaczac terapie logopedyczna i psychologiczna.Prosze nie czekac na oficjalna opinie,tym bardziej nie oczekiwac takiej w internecie na podstawie opisu,poniewaz syn traci kolejne,niezwykle cenne dni.Z opisu wynikaja niestety zaburzenia,ktore doswiadczony lekarz potrafi rozpoznac od razu.Synek wymaga terapii natychmiast,im pozniej Panstwo ja zaczna,tym zaburzenia beda glebsze i trudniejsze do nadrobienia.Prosze nie czekac,ale jednoczesnie zglosic sie do poradni psychologiczno-pedagogicznej w celu diagnozy zespolu specjalistow.Powodzenia.
Na podstawie opisu nie jestem w stanie ocenic, czy dziecko posiada cechy autystyczne. Niestety z Pani relacji wynika, ze sa niepokojace objawy w rozwoju chlopca. Zalecam natychmiastowe rozpoczecie terapii.
Opis przedstawiony przez Panią wyglada niepokojąco. Zalecalabym natychmiastowa diagnozę oraz rozpoczęcie terapii behawioralnej.
Dzień dobry, wykonanie testów oceni poziom rozwoju dziecka lub ewentualne odchylenia. Dalsza droga to obserwacja dziecka przy wsparciu doświadczonych specjalistów. Czy będzie potrzebna terapia i jaka to może być ustalone dopiero po dokonaniu szczegółowej diagnostyki.Psycholog kliniczny z wieloletnim doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi oraz równie doświadczony neurologopeda- jeśli rozwój mowy wymaga wsparcia. Szczegółowy wywiad oraz badanie dziecka pozwoli ocenić występujące rzeczywiste problemy. Może będą potrzebne jeszcze jakieś konsultacje. To już oceni specjalista w trakcie wizyty.Powodzenia.