Witam mam pytanie mam wadę wzroku - 1,75 tylko w jednym oku i astygmatyzm -0,75 również w tym jednym

1 odpowiedzi
Witam mam pytanie mam wadę wzroku - 1,75 tylko w jednym oku i astygmatyzm -0,75 również w tym jednym oku, drugie oko jest zdrowe tylko stwierdzony lekki astygmatyzm - 0,5. Noszę okulary a chciałbym zacząć nosić soczewkę toryczną na to jedno oko z wadą. Czy na to zdrowe oko z lekkim astygmatyzmem - 0,5 tez musze nosić soczewkę? Ponieważ nie mogę znaleźć soczewek o mocy 0 tylko z samym cylindrem -0,5. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Nie każdy astygmatyzm wymaga korekcji, warto zapytać o to na wizycie stacjonarnej.