Witam, Mam prośbę o poradę, chyba najlepiej w tej kwestii wypowiedziałby się laryngolog, ale każda

2 odpowiedzi
Witam,
Mam prośbę o poradę, chyba najlepiej w tej kwestii wypowiedziałby się laryngolog, ale każda opinia mile widziana. A mianowicie, ok. 2 lata temu straciłem obok siebie górną piątkę i szóstkę (jeden z zębów mimo 3 krotnego leczenia kanałowego przez lata powodował stan zapalny), finalnie usunąłem oba zęby, tak mi doradził stomatolog, jeden pewnie nie potrzebnie;). Miałem w ich miejsce wstawić implanty, jednak jak się okazało było to nie możliwe bo w zatoce szczękowej stwierdzono polipa, który zapewne rozwijał się latami w skutek stanu zapalnego zęba. Przepraszam za przydługi wstęp, ale chyba to jest niezbędne streszczenie. Oczywiście zapisałem się na zabieg usunięcia polipa na NFZ chyba metodą FESS / FEOZ, i właśnie dziś po dwóch latach czekania odezwało się centrum medyczne. Ja osobiście już zapomniałem o jakimś zabiegu, już się przyzwyczaiłem do życia bez dwóch zębów koło siebie, a zatoki nigdy w życiu mi nie doskwierały. Gdyby nie fakt że chciałem wstawić implanty nawet nie wiedziałbym, że mam jakieś polipy. I pytanie czy poddawać się temu zabiegowi, może kiedyś będę chciał wstawić te implanty, ale na razie temat na bliżej nie określoną przyszłość. Jako tako zabiegu się nie boje, tylko obawiam się czy po takiej operacji, tak jak nigdy nie miałem problemów z zatokami, naglę się mogą one pojawić? Tyle się słyszy od znajomych o ich problemach z zatokami, o permanentnych bólach głowy, płukankach, że nigdy bym sobie tego nie darował jak przez jakiś zabieg, który de facto jest mi nie potrzebny, nagle takie problemy zaczęłyby mnie dotyczyć i to z własnego wyboru, przez ingerencję operacyjną w zatokę szczękową. Z drugiej strony zabieg na NFZ, ale w klinice która ma bardzo dobre opinie i specjalizuje się w zabiegach laryngologicznych, i zapewne już drugi raz takiej okazji pozbycia się polipa na NFZ w renomowanej klinice nie będę miał. Proszę o opinie czy warto się poddać zabiegowi, czy jeśli jednak nic mi nie doskwiera, a na razie implantów nie chcę wstawiać wstrzymać się z tym zabiegiem?
Dziękuje z góry za wszelkie opinie.
Tak, poddałbym się temu zabiegowi

Przyjedź na badanie z płytą TK zatok , zdjęciem zatok,pantomogramem to zadecydujemy.