Witam. Mam problem ze schodzącą skórą na dłoniach. Na początku pojawiają się białe place a później

3 odpowiedzi
Witam.
Mam problem ze schodzącą skórą na dłoniach. Na początku pojawiają się białe place a później schodzi skóra. Do tej pory stosowałam tylko Linoeparol krem i witaminy A+E ale bez zadowalającego skutku.
Witam
Opis zmian jest dość niecharakterystyczny i wymaga badania przedmiotowego i podmiotowego oraz wykonania testów skórnych, a następnie intensyfikację leczenia miejscowego .
Pozdrawiam

Dzień dobry. nie za bardzo rozumiem temin ; białe palce" .to by sugerowało niedokrwienie .Więc dodatkowe pytania -czy temu towarzyszy uczucie zimnych i zmarniętych dłoni ,czy też są prawidłowo ciepłe ?? bez wyjaśnienia tej sprawy ,prawie każdy dermatolog będzie zalecał kremy ze sterydami ,sugerując się łuszczeniem i,,schodzeniem "" skóry. Można coś takiego w wersji b. delikatnej kupić w aptece : krem hydrocortizonowy 0,5 % i stosować 2-3 x dzień ( dorażnie ,nie na codzień )
Jeżeli natomiast jest problem z marznięciem ( napadowym ) i bieleniem dłoni to zmierzamy w zupełnie inną stronę .np zespołu lub choroby raynaud'a. Tez są na to leki ,ale bez dokładnej rozmowy z pacjentem i dodatkowymi badaniami nic nie mogę polecić co byłoby dostępne bez recepty. Pozdrawiam dr Piotr Mazur.
Proszę wykluczyć środki myjące zawierające mydła sodowe i potasowe- tzw SLS-y.
Do mycia dłoni np Oilan kostka. Krem Cicaplast Mains wiele razy dziennie. Unikanie kontaktu z chemią gospodarczą. Przy braku poprawy- konieczna wizyta dermatologiczna. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska.