Witam! Mam problem, mąż zawsze i wszędzie - na spotkaniach tow., w sklepie np., tj. gdzie się da, ch

2 odpowiedzi
Witam! Mam problem, mąż zawsze i wszędzie - na spotkaniach tow., w sklepie np., tj. gdzie się da, chcę zaimponować innym, często młodszym ode mnie kobietom, tak aby zwróciły na niego uwagę. Uważa, że po prostu chcę być dżentelmenem. Jest otwarty i towarzyski. Czy to jest normalne?
Dzień dobry,
Zapytała Pani o to, czy to normalne, że mąż chce zaimponować. Zwróciłabym uwagę na kilka rzeczy. To, że chcemy być doceniani, zauważani jak najbardziej jest normalne. Jest to naturalna potrzeba. Pojawiło się mojej głowie pytanie "po czym Pani wnioskuje, że mąż chce zaimponować?" tzn jakie jego działania by na to wskazywały - czy on o tym mówi wprost, czy może jakieś jego konkretne działania Pani tak interpretuje? I przede wszystkim - jakie emocje wzbudzają w Pani te słowa lub działania? Czy to budzi zaciekawienie, radość, lęk, złość, a może jeszcze inne emocje? Czego by Pani potrzebowała w tych momentach? Co sprawia, że Pani o to pyta? Często, gdy pytamy o to, czy zachowanie innych ludzi jest normalne, w gruncie rzeczy szukamy aprobaty lub dezaprobaty jakiegoś zachowania. Wtedy dajemy sobie przyzwolenie, by poruszyć z drugą osobą dany temat i nierzadko odwołujemy się do oceny innych ludzi, mówiąc, że coś jest normalne lub nie. Nie wiem czy to Pani dotyczy. Jeśli jest tak, że Pani również doskwiera zachowanie męża, to nawet bez stwierdzenia czy to normalne czy nie może Pani po prostu z mężem porozmawiać, do czego bardzo zachęcam. Za naszymi działaniami stoją różne potrzeby. Zarówno za działaniem męża jak i za Pani pytaniem. Warto zbadać jakie to potrzeby i poszukać sposobu na ich realizację w relacji.

Dzień dobry, myślę, że ocena tego zachowania- czy jest normalne czy nie, bardzo zależy od kontekstu. Wnioskuję też, że to zachowanie budzi Pani niepokój w kontekście Państwa relacji. I ja to rozumiem tak, że to właśnie Państwa relacji trzeba się przyjrzeć. Jeżeli mogę coś poradzić, to chciałabym napisać by nie ignorowała Pani swoich uczuć pod kątem tego zachowania i poszukała przyczyn czy to w rozmowie z mężem lub/ i z psychologiem. Reakcja emocjonalna, to sygnał, że coś się dzieje- trzeba to tylko umiejętnie odczytać.
Pozdrawiam serdecznie