Witam, mam prawą dolną ósemkę do ekstrakcji. Aktualnie zmagam się z dość delikatnym stanem zapalnym,

1 odpowiedzi
Witam, mam prawą dolną ósemkę do ekstrakcji. Aktualnie zmagam się z dość delikatnym stanem zapalnym, który nie boli, jedynie mam opuchliznę. Mam pytanie czy po spojrzeniu na zdjęcie jest ktoś w stanie ocenić czy będzie ciężko czy raczej nie ma tragedii? Jeden stomatolog starej daty dość mocno mnie nastraszył i średnio chce się zgodzić na ekstrakcje, z drugiej strony inny stomatolog, który jest również chirurgiem stwierdził, że to max 20 minut roboty i powinno pójść gładko. Jestem rozdarty i bardzo zależy mi na większej ilości opinii. Ósemka jest praktycznie cała na wierzchu, jeden korzeń jest lekko zgięty. Nie mogę dodać zdjęcia.
Trzeba wykonać tomografię komputerową aby w 3D ocenić ułożenie zęba i zaplanować usunięcie tak aby zabieg był bezpieczny.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.