Witam,
Mam podejrzenie , że mogę mieć duży problem ze sobą. Ostatnio rozstałam się z chłopakiem, przez to , że kłamałam i wierzyłam w to co mowię. Dowiedział się o tym , że utrzymuje kontakt z byłym znajomym. Dopóki nie pokazał mi dowodów przeciwko mnie, to uważałam , że on kłamie. Często mi się tak zdarza, nie do końca mówię co robię, gdzie jestem , mówię to w ten spósób aby moja opowieść pasowała idealnie do oczekiwań drugiej osoby. Dostrzegłam to teraz , i zastanawiam się czy to może nie mitomania. To wszystko zaczęło się ponieważ, moi rodzice byli wymagający i surowi . Kłamstwo pomagało mi na to , że mogłam więcej, teraz sama się łapię, że co drugim zdaniu coś przekręcam.Wcześniej rodzicie też przyłapali mnie na takim wielkim kłamstwie. Zastanawiam się czy to nie mitomania?
Dzień dobry Pani. Objawy, które Pani opisuje mogą świadczyć o mitomanii. Najczęściej osoby dotknięte tym zaburzeniem, kłamią w celu np: zbudowania sobie wyższej pozycji społecznej, w oczach innych, niż rzeczywiście zajmują, ubarwiają swoje osiągnięcia i dokonania itd. Być może wygórowane oczekiwania rodziców względem Pani, stworzyły sprzyjające warunki do powstania tego zaburzenia. Myślę, że najlepiej będzie umówić się na wizytę z psychoterapeutą, gdyż to zaburzenie jest przewlekłe i nie leczone, może trwać latami i skutecznie zmniejszać komfort życia Pani jak i ludziom z Pani otoczenia. Zapraszam na wizytę do mojego gabinetu lub sesję na Skype, lub Messanger.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj wszystkie odpowiedzi podczas konsultacji online

Umów się na konsultację online i zapytaj specjalistę o wszystko, bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
 Sebastian Kaźmierowski
Sebastian Kaźmierowski
Psychoterapeuta, Psycholog
Poznań
Dzień dobry, Niezależnie od przyczyn, opisywane zachowanie wpływa negatywnie na Pani relacje. Jeśli zależy Pani na zmianie tego stanu rzeczy, konsultacje z psychoterapeutą pomogą w określeniu problemu.
Z poważaniem, Sebastian Kaźmierowski

mgr Edyta Olczak-Kaczoń
mgr Edyta Olczak-Kaczoń
Psychoterapeuta, Psycholog
Warszawa
Wygląda na to, że udało się Pani zdjagnozować samą siebie. To dobry początek. Ważne, że dostrzega Pani, że przekręcanie faktów wpływa negatywnie na Pani życie, ale również rani bliskich. Bardzo prawdopodobne jest,że tan stan jest wynikiem wysokich oczekiwań rodziców i otoczenia, ale sama Pani również ma swój wkład, więc warto się temu przyjrzeć wraz ze specjalistą. Proszę poszukać psychoterapeuty, któremu mogłaby Pani zaufać. Trzymam kciuki.

mgr Adam Konrad Lewanowicz
mgr Adam Konrad Lewanowicz
Psycholog, Seksuolog, Psychoterapeuta
Warszawa
Witam :)) Zapraszam serdecznie do siebie na dokładny wywiad psychologiczny, niestety za często źle się oceniamy, stawiamy sobie diagnozy nie zawsze mające wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie zawsze jest tak źle jak by się wydawało :)) niektóre rzeczy warto zaakceptować, odpuścić ;)

Przesyłam dużo pozytywnej energii !

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Postawienie diagnozy z opisu internetowego jest niemożliwe, polecam udać się do psychoterapeuty, który przeprowadzi wywiad kliniczny i powie nad czym może Pani pracować. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

mgr Magdalena Rachubińska
mgr Magdalena Rachubińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź
Witam serdecznie, Trudno postawić diagnozę przez internet nie znając dokładnej historii i objawów. Napisała Pani sporo konkretów, jednak nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. To, co zauważyłam to męczenie się przez Panią obecnym stanem rzeczy. Dostrzegam również dyskomfort związany z podejrzeniami odnośnie swoich zachowań. Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty i umówienia się na konsultację psychologiczną. Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.