Witam Mam ogromny problem, proszę o przeczytanie oraz odpowiedz bo nie daje sobie juz rady. Wiek:2

1 odpowiedzi
Witam
Mam ogromny problem, proszę o przeczytanie oraz odpowiedz bo nie daje sobie juz rady.
Wiek:21
Przeprowadzone badania: posiew moczu x4
Ogólne moczu x 3, wymaz z pod napletka x 2,
Rezonans magnetyczny prostaty.
Wszystkie wyniki badań wychodzą dobre, jedynie w badaniu per rectum lekarz stwierdza tkliwośc oraz zapalenie prostaty. Na badaniu krwi podwyższone PSA.
Dolegliwość: jedyna dolegliwość to zapach z penisa ( czasami podczas stosunku oralnego lub po przysznicu, pieczenie główki penisa lecz bardzo rzadko)
Największy problem to zapach
zapach nieprzyjemny, rybi.
Zapach pojawił się 2 lata temu podczas gdy moja partnerka złapała bakterie ecoli. Ja w tamtym czasie złapałem bakterie Enterococcus faecalis. Oboje wyliczyliśmy się z bakteri antybiotykami i wyniki wychodzą juz negatywne. Jednak od tamtego dnia mam problem z bardzo nieprzyjemnym zapachem penisa. Zapach pojawia się ciagle, nawet odrazu po kąpiel. Bardzo utrudnia to mi życie. Lekarze rozkładają rece i piszą kolejne recepty na zapalenie prostaty które dzialaja, lecz niwelują zapach tylko podczas brania ich. Odrazu po skończeniu zapach wraca. Co mam leczyć? Jak postąpić? Skąd może brać się ten zapach? Czy to może byc jakaś ukryta bakteria? Proszę pomocy. Żaden lekarz nie pomógł, jedynie chwilowo. Biorę multiuri oraz prostamol uno codziennie od 3 miesięcy. Mam 21 lat. Proszę o pomoc.
Brałem cipronex i inne antybiotyki, nie moge do konca zycia jesc antybiotyków. Jak zwalczyć ten pronlem? Myje się płynem do higieny intymnej Yego.
Proszę o pomoc.
Co leczyć? Jaki lekarz mi pomoże? Byłem u 5 urologów i nic.
1. Ogromne znaczenie ma gdzie były wykonywane badania mikrobiologiczne - niestety sa "lepsze" i "gorsze" labolatoria
2. Materiałem własciwym do badania w tym przypadku jest wydzielina po masażu prostaty, mocz po masażu prostaty, wymaz z cewki oraz posiew nasienia - pobiera się to zazwyczaj w gabinecie urologicznym po wczesniejszym przygotowaniu pacjenta.
3. Pytanie ile był Pan leczony antybiotykami - takie terapie niestety by były skuteczne musza trwać nawet kilka tygodnii w ciągu. Wynika to z farmakodynamiki leków i ich biodostępności w sterczu
4. Odstawić płyny do higieny intymnej.
5. Ogormne znaczenie ma dieta. Choc sądząc po Pana wywiadzie temat brzmi raczej zakaźnie niż jako błąd dietetyczny

Oczywiście taka odpowiedź nie zastępuje leczenia. Ustalenie szczegółowego planu leczenia jest szersze, musi zawierać uwzględnienie kiedy, ile i jakie antybiotyki Pan zażywał, jakie inne badania Pan wykonywał, Po jakich była poprawa, na jak długo, uczulenia itp - krótko mówiąc należy się udać na wizyte by to wszystko zgromadzić i ustalić Plan leczenia