Witam mam na imie Tomasz ,pracuje daleko za granica poza unia europejska. Jestem w separacji z żona

2 odpowiedzi
Witam mam na imie Tomasz ,pracuje daleko za granica poza unia europejska. Jestem w separacji z żona w sierpniu zmarł moj kolego i od tego czasu mam poważny klopot bo nie czuje miłości to jest straszne. Do swojej żony mowie ze jej nie kocham bo nie czuje nic do niej ale straszniejsze jest to ze do dzieci tez nic nie czuje. Mówie ze je kocham ale nie czuje tego tak samo do swojej mamy. spróbowałem zwiazku z inna dziewczyna ale ta sama sytuacja nie czuje nic zadnego uczucia miłości. Moge patrzec na komedie smiac sie moge patrzec na inne filmy i plakac.
ale nie czuje Miłości. Mam wielka blokade i nie wiem co robic. Prosze o pomoc. Zdecydowałem rozstac sie po 12 latach małzenstwa pomożcie
W Pana sytuacji zalecałabym udanie się na psychoterapię psychoanalityczną lub psychodynamiczną. Z tego, co Pan napisał, zauważył Pan zmianę w swoich uczuciach od czasu straty kolegi. Być może to wydarzenie było dla Pana ważniejsze, niż może się wydawać. Myślę, że warto byłoby to omówić na psychoterapii, poszukać przyczyn tego, co się dzieje i zastanowić się nad decyzjami życiowymi, o których podjęciu Pan myśli. Pozdrawiam serdecznie

Cześć Tomasz,

Dziękuję, że się podzieliłeś swoimi uczuciami. To z pewnością trudny czas dla Ciebie, zwłaszcza z utratą kolegi i rozstaniem w małżeństwie. Brak uczucia miłości wobec bliskich osób, w tym dzieci, może być bardzo frustrujący i zaskakujący.

W takiej sytuacji, warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalnej. Psychoterapeuta lub psycholog może pomóc Ci zrozumieć korzenie tych uczuć i pracować nad rozwiązaniem problemów emocjonalnych. Wsparcie specjalisty jest szczególnie istotne, gdy doświadcza się trudności emocjonalnych po takich ważnych wydarzeniach.

Ponadto, biorąc pod uwagę utratę kolegi i rozstanie, możesz doświadczać żałoby. Żałoba może wpływać na sposób, w jaki odczuwamy i wyrażamy uczucia, w tym miłość. Profesjonalna pomoc może pomóc Ci przejść przez ten proces żałoby.

Pamiętaj, że ważne jest także otwarte rozmawianie z bliskimi o swoich uczuciach i przeżyciach. Zrozumienie i wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół może być ważnym elementem procesu zdrowienia.

Jeśli znajdujesz się daleko od rodziny i bliskich, może być pomocne także utrzymanie kontaktu zdalnego, na przykład przez rozmowy telefoniczne czy wideokonferencje. Wspieranie się nawzajem w trudnych chwilach może znacznie ułatwić radzenie sobie z trudnościami emocjonalnymi.

Pamiętaj, że szukanie pomocy nie jest oznaką słabości, ale odwagą i troską o własne zdrowie psychiczne. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zawsze możesz skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który może skierować Cię do odpowiednich specjalistów.

Życzę Ci dużo siły w tym trudnym okresie i mam nadzieję, że znajdziesz wsparcie, które pomoże Ci zrozumieć swoje uczucia i pokierować zmianami w Twoim życiu.