Witam , Mam bardzo duży problem z kurzajkami. Były 3 razy odmrazane a mimo to wracają i rozrastają

2 odpowiedzi
Mam bardzo duży problem z kurzajkami. Były 3 razy odmrazane a mimo to wracają i rozrastają się (całą stopa )
Jakie jest najskuteczniejsze leczenie? Laser czy zabieg chirurgiczny ?
Dzień dobry,
takie rozległe i oporne na leczenie to brodawki mozaikowe. Nie ma jednego skutecznego leczenia tych zmian wirusowych.
Dobre efekty są po pierwotnym złuszczeniu warstwy wierzchniej brodawek- maścią salicylową 40% lub Cerkogelem 40% a następnie poddanie ich krioterapii lub lakierowaniu przez 6 tygodni Verrumalem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

w przypadku krioterapii mimo wielokrotnego wymrażania brodawki mogą odrastać. Dzieje się tak dlatego, że wymrażanie jest nieprecyzyjne. Z kolei wycięcie chirurgiczne, łyżeczkowanie – jest zabiegiem inwazyjnym pozostawiającym blizny.
Zdecydowanie skuteczniejszą metodą jest laser chirurgiczny CO2, jest to typowy laser medyczny, powszechnie znany i stosowany w praktyce dermatochirurgicznej. Emituje on falę elektromagnetyczną o długości 10600 nm, niewidoczną dla oka, która jest absorbowana przez płyn wewnątrz i zewnątrztkankowy. Laser koaguluje naczynia krwionośne, w związku z tym rzadziej dochodzi do krwawienia.

W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu, pozdrawiamy Klinika Skin Laser Lubelscy.