Witam, mam 35 lat, żona jest 5 lata młodsza. Mamy syna w wieku 3 lat. Teraz prosto do problemu: żona

1 odpowiedzi
Witam, mam 35 lat, żona jest 5 lata młodsza. Mamy syna w wieku 3 lat. Teraz prosto do problemu: żona znalazła sztuczna wagine, wiadomego celu. Masturbacją oraz ww. "zabawką" pomagam sobie 3-4 razy w tyg. Seks z żona ograniczony jest do 2, max 3 razy w miesiącu. Powodów jest zawsze bardzo dużo i różne, od "za wcześnie", przez "nie dziś", "może jutro", "jestem zmeczona", po "za późno". Dodatkowo żona ma bardzo niska samoocenę, wynikajacą z wyglądu po ciąży oraz tym, że przytyła, co również, dodam, że to jej słowa, ma związek z ciążą. Próbuje przestrzegać diet itp., ale najczęściej kończy się podjadanien i brakiem rezultatów. Powtarzanie, że wszystko jest w porządku i nadal mnie pociąga, co próbuje udowodnić często, na próbach, sie niestety kończy, a seks musi być po ciemku. Teraz pytanie czy sztucxna wagina i masturbacja 3-4 razu w tyg, to już dewiacja?
Dzień dobry. Pana pytanie jest konkretne i można na nie odpowiedzieć negująco. Proszę pamiętać, że stosowane gadżety oraz sposób masturbacji mogą mieć znaczenie w przyszłości w zakresie możliwości osiągania zadowolenia przy podejmowanym współżyciu z żoną. Chcę jednak nieco szerzej odnieść się do sytuacji, którą Pan opisał. Sfera intymna w życiu pary jest ważna i wpływa na pozostałe obszary wspólnego funkcjonowania, dlatego warto o nią zadbać. Potrafię sobie wyobrazić, że dla Pana żony uczestniczenie w niej stało się trudnością i może warto wesprzeć ją teraz w taki sposób, by poczuła się pewniej. Skoro Pana dotychczasowe wysiłki nie wystarczą może warto sięgnąć po wsparcie. Mam tu na myśli np. zorganizowanie konsultacji ze specjalistą od żywienia, treningu, być może terapeutą, który pomoże odbudować żonie poczucie własnej wartości. Oboje Państwo uzyskacie z tego korzyści, Wasz związek sie wzmocni, nie tylko w obszarze intymnym. Pozdrawiam i życzę Państwu szczęścia.