Witam Mam 33lata, około 6 miesięcy temu miałam robiony zabieg wolumetrii policzków. Do lekarza medy

1 odpowiedzi
Mam 33lata, około 6 miesięcy temu miałam robiony zabieg wolumetrii policzków. Do lekarza medycyny estetycznej jechałam z zamierzeniem lipolizy iniekcyjnej podbródka, gdyż właśnie to chciałam zredukować. Pani (bardzo młoda) lekarz odradziła mi zabieg lipolizy doradzając wolumetrię policzków, mówiąc, że po ty,m zabiegu zostaną podniesione policzki a tym samym podbródek. Dodam, ze moja twarz zawsze była okrągła , lekko nawet pyzowata. Zaraz po zabiegu moja twarz była bardzo opuchnięta.
Od tego momentu moja twarz wygląda na bardzo opuchniętą, wręcz nalaną.
Skonsultowalam sie z Pania doktor, która nie widzi problemu (powiedziała, że pewnie przytyłam, a ważę dokładnie tyle samo)
Skonsultowałam się z drugim lekarzem, który oglądając moją twarz stwierdził, że przy moich rysach w ogóle nie proponowałby zabiegu wolumetrii, jednak odradził zastosowanie hialuronidazy informując, że jest to zabieg inwazyjny.
Moje pytanie jest takie, czy ten zabieg rzeczywiście mógłby pogorszyć sprawę i czy inne zabiegi, np. fale radiowe byłyby wskazane. Chciałabym się najszybciej pozbyć tego efektu. Dodam, że od roku leczę się na niedoczyność tarczycy (dawka mg polowa euthyrox 75)
Dawka Kwasu, który został zastosowany to 0,5 ( nie pamiętam, który rodzaj)
0,5 ml na policzek to bardzo mało i nie powinien dać takiego efektu. Obrzęk może wynikać z choroby tarczycy. Najlepszą opacją byłoby porównać zdjęcie sprzed i po.