Witam. Mam 32 lata. Byłam u ginekologa z powodu krwawień miedzymiesiaczkami. Miałam cytologie po któ

1 odpowiedzi
Witam. Mam 32 lata. Byłam u ginekologa z powodu krwawień miedzymiesiaczkami. Miałam cytologie po której zaczęłam krwawić. Na USG nic nie wyszło wyniki z cytologii są ok. Tydzień po miesiączce dostałam krwawienia które pojawia się tylko raz dziennie i tak już tydzień. Do lekarza idę w poniedziałek co może być powodem. Dodam że nie biore tabletek antykoncepcyjnych
Dzień dobry,

Krwawienia międzymiesiączkowe mogą mieć różne przyczyny i nie zawsze są powodem do niepokoju, ale zawsze warto je dokładnie zbadać. Skoro cytologia nie wykazała nieprawidłowości, a badanie ultrasonograficzne (USG) nie ujawniło żadnych widocznych zmian w narządach rodnych, możliwe przyczyny mogą obejmować zaburzenia hormonalne, zmiany w endometrium, polipy, mięśniaki, infekcje, a nawet stres lub zmiany masy ciała. Ważne jest, że planuje Pani wizytę u lekarza, który może dokładniej zbadać przyczynę krwawień.

Nie stosowanie antykoncepcji hormonalnej wyklucza jedną z częstych przyczyn krwawień międzymiesiączkowych, które mogą występować na początku stosowania takiej metody antykoncepcyjnej lub przy nieregularnym przyjmowaniu tabletek.

Krwawienie występujące raz dziennie przez tydzień po miesiączce, szczególnie jeśli jest to nowy objaw, wymaga dokładnej diagnostyki. Lekarz może zalecić dodatkowe badania, takie jak szczegółowe badanie hormonalne, biopsję endometrium czy histeroskopię, aby wykluczyć lub potwierdzić obecność polipów, mięśniaków, czy innych zmian w obrębie macicy, które mogą być przyczyną krwawień.

Czy towarzyszą Pani jakieś inne objawy, takie jak ból, zmiana charakteru miesiączki, czy coś, co zwróciło Pani uwagę oprócz krwawień? Wszelkie dodatkowe informacje mogą być pomocne dla lekarza podczas diagnozowania.

Proszę pamiętać, że ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie i nie bagatelizować żadnych niepokojących objawów. Diagnoza i odpowiednie leczenie mogą przynieść ulgę i zapobiec ewentualnym poważniejszym problemom zdrowotnym.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego wyjaśnienia sytuacji oraz poprawy samopoczucia,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.