Witam. Mam 31 lat, trenuje na siłowni, od lat, bez używania żadnych "wspomagaczy". Czasami miewam s

1 odpowiedzi
Witam.
Mam 31 lat, trenuje na siłowni, od lat, bez używania żadnych "wspomagaczy". Czasami miewam silne uderzenia (głównie w okresach stresowych, przeważnie w nocy), niemiarowe bicie serca ("drżenie" serca, uczucie przeskoku, przyspieszonego bicia głównie podczas spoczynku, lub przy komputerze) oraz sporadyczne ukłucia w klatce piersiowej. Takie dolegliwości mam od lat z przerwami. Z bardzo podobnymi dolegliwościami poszedłem w 2014 prywatnie po konsultacje kardiologiczną - zrobiłem EKG, HOLTER 24h, EKG wysiłkowe i ECHO serca, lecz kompletnie nic nie wykazały. Zaznaczę, że jestem osobą wysokowrażliwą i dużo analizuję, rozmyślam i denerwuję się byle czym.
Co mi może dolegać i jak mogę zniwelować to drżenie/kołatanie serca, by móc w pełni korzystać z siłowni i nie myśleć, że skończy się to jakimś zawałem?
Opis objawów sugeruje arytmię, zapewne typu dodatkowych pobudzeń. Jeżeli w holterze nie stwierdzono arytmii, najwyraźniej akurat w tamtej dobie nie wystąpiły (lub być może holter został nieco niedokładnie opisany i np. wystąpiło kilka-kilkadziesiąt dodatkowych, przedwczesnych pobudzeń, jednak lekarz opisujący opisał to zgodnie z prawdą jako "bez istotnej arytmii"). Jeżeli problem nawrócił należy ponownie wykonać holtera ale w placówce, która pokaże, jak zaznaczać momenty wystąpienia problemu naciskając odpowiedni przycisk na rejestratorze i zapewni, że we wszystkich tak zaznaczonych zdarzeniach sygnał EKG zostanie szczególnie dokładnie przeanalizowany.