Witam mam 30lat od dłuższego czasu jestem senna,przygnębiona,zmęczona,rozdrażniona czuję jakbym prze

3 odpowiedzi
Witam mam 30lat od dłuższego czasu jestem senna,przygnębiona,zmęczona,rozdrażniona czuję jakbym przestała mieć kontrolę nad swoim życiem i żyła obok.Miewam napady gdzie czuję jakby serce przestało mi bić wtedy jest mi słabo,usta robią mi się sinne nie jestem w stanie cokolwiek zrobić.Jest to dla mnie bardzo męczące i wykańcza mnie to już psychicznie.Robiłam badania ogólne jak i echo serca czy tomograf głowy wszystko jest w normie.Czy to mogą być napady lękowe?Jak z tym sobie radzić?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry. Skoro badania lekarskie wykluczyły somatyczne podłoże Pani dolegliwości, warto przyjrzeć się im w gabinecie psychoterapeuty. Opisane objawy mogą sugerować występowanie zaburzeń lękowych, jednakże dopóki nie spotka się Pani z psychoterapeutą osobiście, nie jest możliwe postawienie diagnozy. W tym celu trzeba przeprowadzić rozmowę, która zmierza do poznania wszystkich Pani objawów oraz okoliczności ich występowania, dopiero wówczas można mówić o diagnozie i proponować odpowiednie sposoby rozwiązania problemu. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam.

Dzień dobry, proszę udać się na konsultację do psychologa/psychoterapeuty, który będzie mógł zdiagnozować Pani obecny stan i zalecić dalsze działania. Specjalista zada dodatkowe pytania dotyczące np. kontekstu pojawiających się „napadów” i oceni, na ile są to napady lękowe, jak Pani sugeruje, a na ile coś innego. Konsekwencją takiej konsultacji może być rozpoczęcie terapii w celu np. znalezienia przyczyn tego stanu – ataków, ale i senności, zmęczenia, rozdrażnienia, poczucia braku kontroli nad swoim życiem, „życia obok” i sposobów radzenia sobie z tym. Życzę powodzenia i pozdrawiam
Warto udać się do psychiatry/psychoterapeuty i porozmawiać o Pani trudnościach. Będzie miała Pani możliwość przyjrzenia się tym trudnością i zobaczenia skąd one się wywodzą. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk