Witam, Mam 30 lat i jestem szczuplej sylwetki. Kregozmyk zdiagnozowano u mnie w 2018 roku 2 stopień

1 odpowiedzi
Witam,
Mam 30 lat i jestem szczuplej sylwetki. Kregozmyk zdiagnozowano u mnie w 2018 roku 2 stopień l5s1 pars defects i odrazu odradzoni mi operacje. Z każdym rokiem czuje się coraz gorzej.. Zeslizgnelo się kilka mm więcej ale dalej jestem stopień 2. Ledwo sypiam, ledwo się podnoszę itp jedyne co mogę robić to chodzić ale i tak odczuwam ból w lędźwiach. Najgorsze jest to że podczas leżenia pobolewa mnie cała lydka i stopa. Wizytę u ortopedy mam dopiero w czerwcu, co jesli znów mnie odeślą z kwitkiem do domu.. Radź sobie. Czy mam prawo decydować o tym że chce operacji? Czy to specjalista ma prawo decydować o mojej operacji lub życia w bólu..? Nie miałem zdjęć w pozycji stojącej, pochylającej ani MRI jedynie w pozycji leżącej. Czy na podstawie tego ktoś ma prawo mówić że wszystko jest oke? Mieszkam w Anglii dlatego chciałbym się zmierzyć z ortopeda zadając mu pytania.. Czy ktoś podsunie mi o co mogę zapytać..? Tak żeby w razie w wymusić od niego dodatkowe badania lub na jakich podstawach chce mi wmówić że jest ok.

Dziękuję za jakiekolwiek pomysły.
Należy zrobić MR żeby ocenić ewentualny ucisk na struktury nerwowe oraz zdjęcia czynnościowe kręgosłupa lędźwiowego celem oceny stabilności. Jeśli rehabilitacja ruchowa nie przynosi efektu należy poddać się leczeniu operacyjnemu ze świadomością rozległości zabiegu oraz ewentualnych powikłań. Należy zastanowić się również czy wykonywana praca nie sprzyja generowaniu dolegliwości bólowych.