Witam, mam 29lat, od 3 tygodni bardzo boli mnie prawa noga, ból nie do wytrzymania przy spacerze, bó
1
odpowiedzi
Witam, mam 29lat, od 3 tygodni bardzo boli mnie prawa noga, ból nie do wytrzymania przy spacerze, ból przy siedzeniu i leżeniu. Leki przeciwbólowe ketonal i poltram combo przyjmowane niewiele pomagają. Oto moja epikryza ze szpitala z oddziału neurologii na której spędziłem 4 dni. Szukam porady czy mam szukać rehabilitacji czy operacji.
W badaniu neurologicznym, przy przyjęciu, pacjent przytomny, w pełnym kontakcie słowno-logicznym, zorientowany auto- i allopsychicznie. Pytania rozumie, polecenia spełnia. Mowa prawidłowa. Bez objawów oponowych. Bez oczopląsu. W zakresie badanych nerwów czaszkowych: bez ewidentnych odchyleń. Kończyny górne, dolne: napięcie mięśniowe prawidłowe. Bez cech ataksji czy dysmetrii. Odruchy ścięgniste: KKG słabe, symetryczne; KKD umiarkowanie żywe, L > P. Czucie powierzchniowe: bolesne parestezje w obrębie PKD, z nasileniem w kierunku dystalnym. Objaw Lasegue’a prawostronny. Bez objawów patologicznych. Chód samodzielny, zmieniony bólowo.
W TK odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, wykonanej przy przyjęciu, opisano L5/S1 krążek obniżony, tylno-prawoboczna protruzja krążka.
AP 6mm, podstawa 10mm – modeluje worek oponowy.
W MRI odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa opisano: na poziomie L5/S1 dehydratacja krążka m/k z jego obniżeniem i tylno-prawoboczną protruzją oraz dużym sekwestrem wielk. ok. 11×9×27 mm migrującym do góry do wysokości ok. 2/3 górnej wysokości trzonu kręgu L5 w znacznej części wypełniający prawoboczną część światła kanału kręgowego wraz z zachyłkiem bocznym powodując ucisk na korzenie nerwowe L5 i częściowo S1 oraz ucisk na nerwy ogona końskiego z jego częściowym stłoczeniem oraz z uciskiem korzenia nerwowego L5 i nieco mniejszym S1; po stronie lewej zachyłek boczny wolny od konfliktu korzeniowego.
W badaniu neurologicznym, przy przyjęciu, pacjent przytomny, w pełnym kontakcie słowno-logicznym, zorientowany auto- i allopsychicznie. Pytania rozumie, polecenia spełnia. Mowa prawidłowa. Bez objawów oponowych. Bez oczopląsu. W zakresie badanych nerwów czaszkowych: bez ewidentnych odchyleń. Kończyny górne, dolne: napięcie mięśniowe prawidłowe. Bez cech ataksji czy dysmetrii. Odruchy ścięgniste: KKG słabe, symetryczne; KKD umiarkowanie żywe, L > P. Czucie powierzchniowe: bolesne parestezje w obrębie PKD, z nasileniem w kierunku dystalnym. Objaw Lasegue’a prawostronny. Bez objawów patologicznych. Chód samodzielny, zmieniony bólowo.
W TK odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, wykonanej przy przyjęciu, opisano L5/S1 krążek obniżony, tylno-prawoboczna protruzja krążka.
AP 6mm, podstawa 10mm – modeluje worek oponowy.
W MRI odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa opisano: na poziomie L5/S1 dehydratacja krążka m/k z jego obniżeniem i tylno-prawoboczną protruzją oraz dużym sekwestrem wielk. ok. 11×9×27 mm migrującym do góry do wysokości ok. 2/3 górnej wysokości trzonu kręgu L5 w znacznej części wypełniający prawoboczną część światła kanału kręgowego wraz z zachyłkiem bocznym powodując ucisk na korzenie nerwowe L5 i częściowo S1 oraz ucisk na nerwy ogona końskiego z jego częściowym stłoczeniem oraz z uciskiem korzenia nerwowego L5 i nieco mniejszym S1; po stronie lewej zachyłek boczny wolny od konfliktu korzeniowego.
Dzień dobry
należałoby obejrzeć badanie MRI odcinka LS i skorelować je z dolegliowściami klinicznymi, żeby podjąć jakieś decyje. Wydaje się, iż operacja endoskopowego usunięcia przepukliny dyskowej i wydzielonego sekwestru bylaby najlepsza.
należałoby obejrzeć badanie MRI odcinka LS i skorelować je z dolegliowściami klinicznymi, żeby podjąć jakieś decyje. Wydaje się, iż operacja endoskopowego usunięcia przepukliny dyskowej i wydzielonego sekwestru bylaby najlepsza.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dlaczego dentysta poda nacieciu ropnia wlozyl sączek na tydzien? Aż do wizyty kontrolnej. To normalne tak długo mieć sączek bez wymiany?
- Dzień dobry, bardzo proszę o poradę. Córka urodzona poprzez CC tydzień po terminie, obecnie ma skończone lekko ponad 4 miesiące. Praktycznie od urodzenia borykamy się z problemem białego nalotu na języku. Już po wyjsciu ze szpitala na pierwszej wizycie położnej sugestia, że albo to pozostałości…
- Czy niski estradiol (<11pg/ml) podczas fazy folikularnej w każdym cyklu może powodować problemy zdrowotne, jeśli wszystkie inne hormony są w porządku? We wszystkich innych fazach jest w normie. Mam 18 lat, wszystkie hormony poza estradiolem w fazie folikularnej w normie, usg narządów rodnych…
- Dzień dobry mam opis badania TK jamy brzusznej, z powodu boli prawego podżebrza, radiolog opisał wątrobę jednorodna bez ognisk patologicznych, nic więcej ani echogenicznosci ani rozmiaru, czy to prawidłowy opis, mógł radiolog nie opisać ewentualnego włóknienia lub marskości wątroby, skupił się…
- Dobry wieczór. Mam 36 lat i od kilkunastu lat jestem zupełnie sama. Szczerze mówiąc nie zapowiada się w ogóle na to aby to się kiedykolwiek w moim życiu zmieniło bo po pierwsze że względu na bardzo trudny zbieg okoliczności a po drugie ja mam za dużo schorzeń wewnętrznych. Co prawda nie jestem…
- Mam 16 lat i od dłuższego czasu żyję w ciągłym stresie u lęku o pieniądze. Odkąd zmieniłam szkołę na prywatną (wcześniej chodziłam do publicznego liceum ale przez to była tam specyficzna atmosfera, to zmieniłam szkołę i niestety miesiąc czesnego wynosi dość sporo) to zacząłyśmy żyć skromniej,…
- Witam. W rezonansie z kontrastem ponad 40 zmian demielinizacyjnych i brak prążków oligoklonalnych. Występują bóle nóg i pogorszenie chodu, drętwienie nog. Czy to SM pierwotnie postępujące?
- Dzień dorby Szukam specjalisty od operacji MVD - polowiczny kurcz twarzy.. czy rzeczywiście jest tak wysoka skutecznosc tego zabiegu?
- Czy przeszczep siatkówki lub rogówki może pomóc przy ataku kwasem?
- Dzień dobry . Mam 74 lata , jestem kobietą . Zrobiłam wynik na poziom żelaza - 34,8 . Boli mnie głowa , jestem ciągle zmęczona .Proszę o diagnozę .Pozdrawiam
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.