Witam, mam 29 lat, jestem ogólnie zdrowa kobietą. Nigdy nie miałam leczenia psychiatrycznego, ani w

2 odpowiedzi
Mam 29 lat, jestem ogólnie zdrowa kobietą. Nigdy nie miałam leczenia psychiatrycznego, ani w rodzinie nikt. Od miesiąca słabo sypiam, gdzie zawsze mój sen to 22-8 stabilnie, a ostatnie kilka dni miałam płaczliwość i ucisk w brzuchu i klatce piersiowej. Skontaktowałam dlatego się z psychiatra, przepisał mi asertyn 50 mg, oraz na noc trittico 1/3 tabletki i później zwiększać. Doraźnie dostałam Ketrel i Atarax.
Po trzech dniach stosowania asertynu i trittico czuje się tak tragicznie jak nigdy w życiu nie czułam, szumi mi w uszach, ucieka obraz, lęki, agresja, wszystko mi drażni, piecze skóra, nie chce mi się jeść ani żyć. Nie wiem czy to właściwe leczenie, czy mogę odstawić lek po trzech dniach? Czy muszę kilka dni wziąć pół tabletki i później przestać ? Nie dam radę tak funkcjonować. Boje sie ze popełniłam błąd, wybierając psychiatrę, a nie psychologa. Nie wiem czy aż na tyle potrzebuje takich silnych leków. Boje się ze psychiatra przesadził z wybranym leczeniem. Bardzo proszę o pomoc ! Jak mam to odstawić.
lek. Krzysztof Gil
Psychiatra
Kraków
Najbezpieczniej byłoby skontaktować się z psychiatrą leczącym. Psychoterapia zapewne byłaby wskazana, ale poprawa stanu zdrowia przy zastosowaniu samej psychoterapii może się pojawić po dłuższym czasie. Można rozważyć leczenie "skojarzone" (leki + psychoterapia). Być może wystarczyłoby zmniejszyć dawki przepisanych leków, włączać je stopniowo, itp. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
lek. Piotr Znamirowski
Psychoterapeuta certyfikowany, Internista, Psychiatra
Lubin
Przykro mi o tym pisać ale mam wrażenie ,że lekarz nie ma jasnej koncepcji leczenia posługując się tak wieloma lekami. Depresję rozpoznaje się po 2 tygodniach trwania objawów obnizonego nastroju. Warto zastanowić się jakie czynniki mogły spowodować ten stan. Wstępnie radzę zastosować zasady higieny snu , trening relaksacyjny Jacobsona oraz wykonać test depresji Becka. Dopiero z taką próbą samopomocy warto zwrócić się do lekarza. Pozdrawiam Piotr Znamirowski

Eksperci

Jolanta Chanduszko – Salska

Jolanta Chanduszko – Salska

Psycholog

Warszawa

Barbara Bartel

Barbara Bartel

Psycholog, Seksuolog

Warszawa

Rafał Radzio

Rafał Radzio

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Alina Nakonieczna

Alina Nakonieczna

Psycholog, Psychoterapeuta, Psycholog dziecięcy

Olsztyn

Teresa Próchniewicz

Teresa Próchniewicz

Psycholog, Psychoterapeuta

Poznań

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 341 pytań dotyczących usługi: depresja
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.