Witam, mam 28 lat i od września pojawił mi się trądzik. Wcześniej nigdy nie miałam problemów z cera.
1
odpowiedzi
Witam, mam 28 lat i od września pojawił mi się trądzik. Wcześniej nigdy nie miałam problemów z cera. Dermatolog stwierdził, że może to być trądzik hormonalny. Przepisał tetralysal 300 (biore 2 miesiące) efekty minimalne, prawie żadne. Pozostało mi miesiąc kuracji antybiotykowej. Czy nie widząc efektów, mogę zrobić badania krwi podczas brania antybiotyku? Może przyczyna leży gdzie indziej. Jakie warto wykonać badania? Badania hormonalne w sierpniu wyszły prawidłowe.
Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Rok temu urodziłam dziecko. Dzień przed okresem kochałam się z partnerem czy jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży?
- Jestem przejęta jedną sprawą. Otóż dnia 10/12/2018 współżyłam z moim partnerem bez zabezpieczenia i niestety stosunek nie został przerwany na czas. Miesiączkę dosyć regularnie (ostatnia trwała od 02/12/18-07/12/18) lecz tym razem okres spóźnia mi się o parę dni. Od paru dni moje piersi są nabrzmiałe…
- Moje pytamie dotyczy koniecznosci wykonania zabiegu hemisekcji (zab trzonowy w szczece dolnej). Chcialabym sie upewnic ze nie ma szans na to ze zmiany (stan zapalny ktory trwa od ok 6 lat widoczny na zdjeciu RTG) przy dnie korony tego zeba nie cofnie sie samoistnie. Pytam dlatego, ze wiem o…
- Mam 18 lat i mam pytanie mianowicie czy najądrza a dokładnie góra najądrza jest zawsze równa wilkościowo w obu jądrach? bo w lewym jądrze mam większe najądrze u góry ale nie jakieś gigantyczne w sumie normalne,a w prawym mniejsze aż bałem się że guzek jakiś a to tylko zakończenie u góry najądrza…
- Byłam u dentysty 28.12. Który założył mi plombę. (Miałam podobno duży ubytek) po tygodniu czasu plomba mnie bolała przy żuciu czegoś miękkiego... dziś (08.01) poszłam do innego dentysty ( z uwagi na dentofibie poszłam do innego) który ściągnął mi tą plombę i założył lek który mam nosić w zębie…
- Od pewnego czasu, podczas owulacji zaparzam się w miejscach intymnych. Doraźnie pomaga sudocrem i częstsze przemywanie wodą. Przytyłam ok. 20 kg. Czy może to być spowodowane nadmierną masą ciała? Czy konieczna jest wizyta u ginekologa?
- Jestem w 33 tygodniu w ciąży ostatnio złapało mnie przeziębienie. Mam kaszel i katar a mojej teściowej ubzdurało się że od kaszlu mogę wcześniej urodzić. Moje pytanie dotyczy właśnie tego czy jest to możliwe, że kaszel może wywołać przedwczesny poród?
- Opis RTG: Wieloodłamowe, śródstawowe załamanie dalszego końca lewej kości promieniowej. Jest przesunięcie, czy nie ma ? Konieczne operacja ?
- Ginekolog zaleciła mi zarzywanie witaminy D3. Przeczytałam następującą informację "Witamina D3 wchodzi w interakcje z lekami zawierającymi magnez". Co to oznacza?
- Czy istnieje poronienie bezbolesne w pieszych tygodniach ciąży?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.