Witam. Mam 28 lat. Co może oznaczać taki wynik badania RM? Czy mam się czego obawiać? W obrębie ist

1 odpowiedzi
Witam. Mam 28 lat. Co może oznaczać taki wynik badania RM? Czy mam się czego obawiać?
W obrębie istoty białej obu półkul mózgowych uwidoczniono nieliczne, drobne (1-2 mm) ogniska podwyższonego sygnału w sekwencji T2 i Flair zlokalizowane głównie w płacie czołowym prawym podkorowo, pojedyncze w płacie czołowym lewym, w okolicy ciemieniowo-potylicznej lewej, w sąsiedztwie trójkątów komorowych oraz w biegunie płata skroniowego prawego. Zmiany nie wykazują cech ograniczenia dyfuzji. W różnicowaniu drobne rozsiane ogniska naczyniopochodne - do dalszej kontroli porównawczej. Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony, nieposzerzony, z niewielka symetrią trójkątów komorowych - szerszy po lewej. Szczelinowata jama Vergi. Szyszynka niepowiększona wielkości ok. 7 mm w wymiarze ap z drobną torbielką. Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe. Intensywność sygnałów struktur tylnojamowych (pnia mózgu, móżdżku) prawidłowa. W sekwencjach DWI nie stwierdza się cech ograniczonej dyfuzji. Przestrzenie podpajęczynówkowe nieposzerzone. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie stwierdza się obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnałów. Drobne polipowate zgrubienie dolnej części zatoki szczękowej prawej wielkości do 5 mm.
Dzień dobry, proszę skonsultować się z neurologiem gdyż wynik MR głowy należy rozpatrywać łącznie z wywiadem i badaniem neurologicznym pacjenta pozdrawiam