Witam Mam 25 lat. Jestem młodym pewnym siebie facetem. Mam jednak problem z przedwczesnym wytryskie

2 odpowiedzi
Witam
Mam 25 lat. Jestem młodym pewnym siebie facetem. Mam jednak problem z przedwczesnym wytryskiem, powoduje to problemu w życiu ( można się tego domyślić). Miałem kilka partnerek w życiu, na dłuższy czas lub na krótszy. Zawsze jest to samo. Jedyne co pomogło mi w tym problemie, był alkohol. Po wypiciu większej dawki, problem jakby przestawał istnieć. Jakiś czas temu odstawiłem na bok alkohol, chciałbym móc teraz normalnie funkcjonować. Szukam jakiejkolwiek pomocy, jestem skory do poświeceń i gotowy prawie na wszystko. Z góry dziękuję.
Dzień dobry, przyczyny wytrysku przedwczesnego mogą być związane z różnymi czynnikami np. częstotliwością stosunków płciowych, doświadczeniem lęku podczas kontaktów seksualnych, różnego rodzaju nawykami lub czynnikami związanymi z budową narządów płciowych i ich wrażliwością. Aby poradzić sobie z tym problemem warto byłoby ustalić jaka jest etiologia w Pana przypadku. Oprócz tego jest wiele innych istotnych kwestii np. czy panowanie nad wytryskiem jest utrudnione również w trakcie masturbacji? Jak doświadcza Pan relacji z konkretną partnerką? Aby zaproponować skuteczną terapię oraz metody treningowe seksuolog musiałby lepiej poznać Pana funkcjonowanie psychologiczne, seksualne i relacyjne. Leczenie wytrysku przedwczesnego jest jak najbardziej możliwe, dlatego zachęcam do bezpośredniego spotkania ze specjalistą. Z wyrazami szacunku, Wioletta

Szanowny Panie,
przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą być biologiczne, biologiczno-psychiczne i psychogenne. W Pana przypadku stosowanie alkoholu jako elementu czasowo wspomagającego przezwyciężanie trudności może wskazywać, że stosunki płciowe wiążą się z napięciem, stresem, a może nawet z lękiem. Alkohol na dłuższą metę będzie czynnikiem, który będzie pogłębiał trudność. Proszę pamiętać, że nawet gdy skieruje Pan swoje kroki do psychologa-seksuologa warto wcześniej udać się do lekarza (urolog, androlog, seksuolog), ponieważ może on wykonać bezbolesne badanie fizykalne (czego psycholog nie może czynić). Co to daje? W badaniu tym można wykluczyć nieprawidłowości ze strony układu moczowo-płciowego. Ważne jest też wykluczenie nieprawidłowości w układzie nerwowym i endokrynnym. Dlaczego? Wszystkie one biorą udział w ejakulacji. Proszę pamiętać, że lekarz-seksuolog będzie bardziej ukierunkowany na wywiad w modelu medycznym, taki, jaki znamy z wizyt u lekarzy różnych profesji. Może też skierować do innych lekarzy. Ufam, że te podpowiedzi pozwolą Panu podjąć konkretne decyzje.
Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek