Witam, mam 23 lata, lekarz psychiatra stwierdził u mnie nerwicę lękową , od 2 miesięcy jestem na lek

Mam 23 lata, lekarz psychiatra stwierdził u mnie nerwicę lękową , od 2 miesięcy jestem na leku parogen 20mg/dobe, początkowy skutek uboczny bezsenność już jest w miare skorygowany, lecz coraz bardziej zaczynam odczuwać spadek libido/brak potrzeb seksualnych. Słyszałem że odstawienie leku może źle wpłynąc na leczenie i że nawrót choroby może nastąpić. Jednak jestem w związku, a nie odczuwam potrzeby stosunku. Czy jest szansa że to minie, czy jednak należy zwrócić się spowrotem do lekarza. Jestem studentem i jednak niskie libido( brak pociągu seksualnego) robi się problematyczne dla mnie i dziewczyny. Dziękuje i pozdrawiam

2 odpowiedzi


Proponuję zgłosić się do lekarza prowadzącego; być może trzeba będzie skorygować dawkę paroxetyny, lub zmienić lek na inny. Pozdrawiam.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Jeśli zaburzenia seksualne utrzymują się już 2 miesiące to nie znikną/nie zmniejszą się bez zmiany leków. Zachęcam do kontaktu i pozdrawiam.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.