Witam, mam 22 lata. Przyjmowałem przez 3 miesiące beta blocker ConcorCor z powodu tachykardii. S

1 odpowiedzi
Mam 22 lata.

Przyjmowałem przez 3 miesiące beta blocker ConcorCor z powodu tachykardii. Spoczynkowe (wtedy kiedy siedziałem na krześle od dłuższego czasu) tętno to było ~85-95. Tydzien dawki 1,25, potem 2,5 przez 3 miesiące. Tętno podczas brania było ok tzn. 60-80, dobrze się czułem, ustąpił nawet niepokój ktory od czasu do czasu mi rownież dokoczał. Według zaleceń lekarza przez tydzien dawkę brałem 1,25 i przestałem stosować. Niestety od pierwszego dnia zaprzestania przyjmowania leku serce przyspieszyło znowu, dziwnie się czuje (może lękowo od uczucia bijącego serca). Teraz podczas siedzenia tętno na poziomie 85-100.

Dodam, że wcześniej robiłem wszelkie badania: TSH, morfologia, ekg, echo serca, próby wątrobowe, sód, potas, mocz, glukoza usg jamy brzusznej, 1,5 roku temu rtg głowy, klatki piersiowej, wszystko zawsze w normie.

Czy organizm musi się przyzwyczaić do funkcjonowania bez tabletek? Zmniejszyłem przecież dawkę przed odstawieniem. Muszę znowu brać beta blockery?
Szanowny Panie --
Beta-blokery zwalniają serce, natomiast nie powodują zawsze ustanie przyczyny przyspieszonego rytmu. Dlatego warto przede wszystkim poszukać tej przyczyny. Czasem wystarczy kilka prostych badań. Czasem może to być trochę bardziej mozolne.

Wówczas można powiedzieć czy nadal będzie trzeba zażywać tabletki.
Sugeruję wizytę: Konsultacja kardiologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.