Witam, mam 22 lata i w marcu tego roku dostałam ostrego zapalenia mięśnia sercowego oraz miałam podw

1 odpowiedzi
Witam, mam 22 lata i w marcu tego roku dostałam ostrego zapalenia mięśnia sercowego oraz miałam podwyższone parametry martwicy serca. Niestety na rezonans musiałam czekać bardzo długo ( jakoś 6 miesiecy) a co za tym idzie - wyniki po takim czasie wyszły dobre i niestety do tego nikt nie mógł znaleźć przyczyny. Jedynie w klinice w Niemczech powiedziano mi że aby znaleźć podłoże musieliby zrobić mi biopsję czyli wyciąć kawałek serca. Ani ja ani moja rodzina nie zgodziły się na to. Nie wiem czy przyczyną były niedoleczone choroby czy mój imprezowy tryb życia. Dodam że ostatnio miewam dziwne skurcze w sercu takie jak łapią czasem mnie w nodze. Nie mówię tu o dodatkowym biciu w sercu wynikającym z jakiejś arytmii. Nigdzie nie mogę się doczytać co to oznacza, miewam również bóle które promieniują mi do lewej ręki. Lekarz powiedział że po 6 miesiącach mogę wrócić do poprzedniego trybu życia także robię na siłowni treningi. Nie ukrywam że też na weekendy wychodzę ze znajomymi się napić lub czasem zapale marihuanę ( oczywiście nie medyczną) oraz pale papierosy. Czy powinnam te bóle traktować jako powód do obaw i zrezygnować z picia i reszty rzeczy? Czy ten ból jest spowodowany po prostu tym że miałam zapalenie i serce będzie się długo regenerować i takie bóle są normalne?? Bo niestety tak też mi powiedział lekarz ale trochę mnie to martwi a lekarze w naszej okolicy nie mają dobrej opinii ani wiedzy bo powiedzieli mi że nigdy nie mieli takiego przypadku jak ja.
Dzień dobry, palenia tytoniu i picie alkoholu nigdy nie jest korzystne więc trudno zalecać żeby do tego wracać. Co do innych rzeczy to duża szansa że dolegliwości nie są związane z sercem, dużo innych schorzeń mięśniowo-kostnych w obrębie kl. piersiowej może dawać dolegliwości bólowe z promieniowaniem. Jeśli rezonans wyszedł dobrze to raczej powodów do zmartwień nie ma.