Witam, Mam 20 lat. Od pewnego czasu ,(od początku roku akademickiego), odczuwam, że coś niekorzystn

2 odpowiedzi
Mam 20 lat. Od pewnego czasu ,(od początku roku akademickiego), odczuwam, że coś niekorzystnego dzieje się w moim organizmie. Podczas nauki ,(studiuję matematykę), mam trudności w skupieniu. Odczuwam fale lęku w splocie słonecznym, gdy czytam, piszę, ale także przy innych, niezwiązanych z nauką czynnościach np. przesuwanie przedmiotów. itp. Odczuwam również potrzebę złapania się za splot słoneczny i wzięcia głębokiego oddechu i dopiero wtedy się uspokajam. To się dosyć często powtarza w ciągu dnia. Ponadto do niedawna miałem takie ,,fazy" , w których nie byłem w stanie odejść od danego przedmiotu np. od krzesła, pomimo tego, że już go poprawiłem. Nie chodzi tu o potrzebę ciągłego powtarzania danej czynności, lecz o to, że lęk ,,nie pozwalał" mi odejść od danej rzeczy. Teraz, odkąd skontaktowałem się z psychologiem i stosuję część zaleconych metod już nieco się polepszyło, lecz nadal odczuwam trudności w skupieniu, które jest niezbędne na studiach. Psychiatra zwiększył mi również dawkę leków, (biorę Andepin i Ketrel). Wychodzę codziennie na spacer, żeby się dotlenić, oczywiście w maseczce. Czy jest coś jeszcze, co mógłbym zrobić, żeby sobie pomóc? Dodam również, że zażywam magnez, ale nie wiem czy to z powodu jego niedoboru mi się tak przydażyło. Czy jest sens wykonywania badań pod kątem niedoboru wspomnianego pierwiastka? Jak zapobiegać takim stanom na przyszłość? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Myślę, że bardzo pomocna byłaby próba zrozumienia dlaczego zaczął Pan odczuwać wspomniane lęki i trudności w skupieniu. Nie mam tu na myśli samej kwestii niedoborów czy podłoża somatycznego, lecz bardziej podłoże psychiczne, emocjonalne. Może cenne byłoby, gdyby rozpoczął Pan leczenie psychoterapią psychodynamiczną - taka forma terapii, nie koncentruje się na leczeniu samych symptomów, lecz pomaga nam znaleźć i rozwiązać wewnętrzny konflikt, problem na poziomie nieświadomości, który powoduje powstanie objawów. W ten sposób może Pan dojść do źródła Pana trudności, by trwale sobie pomóc.
Z pozdrowieniami i życzeniami powodzenia,
MN

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby omówić ten temat szerzej podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie